آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۲۸

 • مطالبات پایتخت‌نشینان برای پاییز

  دنیای اقتصاد: پایتخت‌نشین‌ها مطالبه خود را از مدیریت شهری برای نیمه دوم سال اعلام کردند. تهرانی‌ها همزمان با نهایی شدن دو طرح پیش‌دستانه برای کنترل آلودگی هوا در فصل پاییز، خواستار «افزایش ظرفیت شبکه حمل‌و‌نقل عمومی» و «اعمال محدودیت در استفاده از خودروی شخصی» شده‌اند. مدیریت شهری برای پاسخ توام به این دو خواسته می‌تواند از خودروی شخصی در بزرگراه‌ها به نفع تامین مالی مترو، عوارض دریافت کند. از ابتدای آبان، تردد خودروهای سبک و سنگین فاقد معاینه فنی در کل شهر، ممنوع می‌شود.
 • معاملات مسکن از رونق افتاد؟

  دنیای اقتصاد: با شروع ماه محرم و رسیدن به روزهای پایانی تابستان، رخوت و سرما بر بازار معاملات مسکن حاکم شده و از مراجعه به بنگاه‌های املاک به شکل محسوس کاسته شده است.
 • زیست شهری و نظام مهندسی ساختمان

  حامد خانجانی کارشناس ارشد مدیریت ساخت
  زیست شهری در بسیاری از شهرها و به‌ویژه کلان‌شهرهای کشور با مشکلات متعددی مواجه است. ساختمان‌ها بخشی از کالبد شهر را تشکیل می‌دهند و در یک رابط دوسویه، علاوه بر اینکه از اقلیم، اقتصاد، فرهنگ و روابط انسانی تاثیر می‌پذیرند، بر آنها نیز تاثیر می‌گذارند. به عبارتی ساختمان‌ها جزئی از موجودیت شهرها هستند و با دیگر اجزای شهر در یک ارگانیسم قرار دارند. بخشی از مشکلات امروز شهرها متوجه ساختمان‌ها و نحوه ساخت‌و‌سازها است.
 • نیاز تهران به تجهیزات شناسایی مغارها

  عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: احتمال دارد هر لحظه بخشی از تهران نشست کند، اما هنوز دستگاه‌های متحرک اسکن و شناسایی مغارها و حفره‌های زیرسطحی برای پایتخت خریداری نشده است.

بیشتر