آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۴۳۰

 • دهکده تفریحی در هشت استان

  دنیای اقتصاد: شناسایی نقاط مستعد در ۸ استان برای احداث «دهکده‌های تفریحی، گردشگری و مسکونی» آغاز شد. گزارش دبیرخانه طرح «ایجاد بازار رسمی ویلاسازی» نشان می‌دهد در یک‌سالگی مصوبه هیات دولت مبنی‌بر تخصیص اراضی دولتی در استان‌های شمالی برای شهرک‌سازی، یکسری مطالعات در شمال کشور به برآورد ظرفیت ساخت شهرک با کاربری رفاهی-اقامتی منجر شده است. این طرح به پشتوانه زمین‌های دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، مسیر جایگزین جنگل‌خواری و تغییر کاربری برای ویلاسازی‌های انبوه به‌وجود می‌آورد. متولی طرح، هدف‌هایی همچون «محافظت از ذخایر زیست‌محیطی مناطق خوش آب و هوا» را دنبال می‌کند.
 • کاهش عرضه و تقاضای آپارتمان نوساز

  دنیای اقتصاد: عرضه و تقاضای آپارتمان‌های نوساز در بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران به ویژه مناطق مصرفی و پرمعامله محدود شد.
 • منطقه ممنوعه در شهرداری

  دنیای اقتصاد: نخستین روز سال تحصیلی جدید در پایتخت در حالی فرارسید که شهرداری تهران همچون سال گذشته از دعوت خبرنگاران به منظور حضور در ستاد استقبال از مهر و مرکز کنترل ترافیک شهر خودداری کرد.
 • محل ایستگاه دوم راه‌آهن تهران

  مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان تهران از جانمایی ایستگاه دوم راه‌آهن تهران در محدوده جنوب غرب میدان آزادی خبر داد و گفت: این ایستگاه به‌رغم قرار گرفتن در نزدیکی پایانه مسافربری غرب تهران و فرودگاه مهرآباد با خطوط مترو تهران نیز در ارتباط خواهد بود و قابلیت اتصال فرودگاه امام خمینی(ره) به فرودگاه مهر‌آباد را نیز فراهم می‌کند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر