آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۷۹

 • عقب‌نشینی دوم در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: مشاهدات میدانی از وضعیت بازار معاملات مسکن در اولین ماه تابستان، از بروز ۵ تغییر رفتار ملکی در سمت عرضه و تقاضای مسکن حکایت دارد که منجر به دومین عقب‌نشینی متقاضیان خرید مسکن از بازار معاملات ملک شده است.
 • شرط افتتاح متروی پرند تا پایان سال ۹۷

  وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: در صورت انجام به موقع تعهدات، انتظار می‌رود متروی شهر جدید پرند تا پایان امسال افتتاح شود. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دستگاه اجرایی پروژه مترو پرند، شهرداری تهران است که طی مذاکرات انجام شده بین دو دستگاه با حضور استاندار قرار بر این شد تا هزینه تکمیل طرح بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان از سوی دولت پرداخت و دستگاه مجری و بهره‌بردار شهرداری باقی بماند که در صورت انجام تمامی تعهدات در وقت مناسب انتظار می‌رود این پروژه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.
 • هشدار به مالکان آپارتمان‌های نوساز

  دنیای اقتصاد: همزمان با رونق‌گیری معاملات خرید و فروش مسکن از اواخر سال گذشته، سهم معاملات آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساخت از مجموع معاملات ماهانه در مناطق مختلف شهر تهران کاهش پیدا کرد.
 • تعریف غلط از بافت فرسوده

  دنیای اقتصاد: شناسایی بافت فرسوده براساس سه معیار ریزدانگی، نفوذناپذیری و ناپایدار انجام می‌شود. این شاخص‌ها در مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور نیز برای تشخیص و شناسایی بافت فرسوده شهری مبنا قرار گرفته است. برمبنای تعریف مصوبه شورای‌عالی شهرسازی، ناپایداری معرف فقدان سیستم سازه‌ای مناسب، نفوذناپذیری معیار عدم دسترسی نامناسب و ریزدانگی نشانه فشردگی بافت و کثرت پلاک‌های کوچک با مساحت اندک است.
 • چه کسانی باید شارژ مالی شهری بیشتری بپردازند؟

  معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران معتقد است یکی از مسیرهای مهم برای تامین منابع مالی پایدار برای شهر تهران افزایش سهم مشارکت شهروندان در اداره شهر از طریق اخذ شارژ شهری است. حجت‌الله میرزایی با بیان اینکه دیدگاه‌های تامین مالی متنوع است، اظهار کرد: اینکه شهروندان باید در شارژ مالی شهر مشارکت داشته باشند و سهم شهروندان در شارژ مالی شهر بسیار پایین است به چند نکته تکمیلی نیاز دارد.

بیشتر