آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۷۸

 • شارژ مالی مترو از ۵ خط

  دنیای اقتصاد: تکمیل دو خط نیمه‌تمام متروی تهران و نیز اجرای برنامه‌های توسعه‌ای آتی با هدف رفع فقر حمل‌و‌نقل عمومی در مناطق مختلف شهر و رسیدن به نقطه ایده‌آل «برخورداری از ۱۲ خط ریلی سریع‌السیر فعال در تهران» نیازمند تامین مالی قابل‌توجهی است که با توجه به بدهی بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران و تنزل اعتبار مدیریت شهری نزد شبکه بانکی، به بزرگ‌ترین گره شهرداری تبدیل شده است. در این میان مدیریت شهری برای عبور از این تنگنای مالی پنج راهکار شناسایی کرده که به واسطه آن می‌توان در کوتاه‌مدت و میان‌مدت، منابع لازم را برای پوشش کامل مترو در تمام مناطق پایتخت تامین کرد.
 • سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند: بازار خرید و فروش ملک همچنان دچار سرگیجه قیمتی است.
 • گلوگاه اعتباری بازآفرینی شهرها

  دنیای اقتصاد: جزئیات متفاوت جلسه سه‌شنبه صبح رئیس‌جمهوری با مسوولان بخش مسکن برای پیگیری اجرای طرح بازآفرینی شهری از وجود یک گلوگاه اعتباری برای تامین منابع پرداخت ۱۰۰ هزار فقره وام نوسازی در بافت‌های فرسوده حکایت دارد.
 • زمان ورود واگن‌های جدید به خطوط مترو

  دبیرکمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران گفت: اولین سری ۶۳۰ واگن مترو که مناقصه آن سال گذشته برگزار شد ۲۰ ماه دیگر به ناوگان اضافه می‌شود. به گزارش خبرگزاری «مهر» محمدعلی کرونی با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل با مدیران ترافیکی شهرداری درخصوص تامین واگن مترو تا افق ۱۴۰۰ گفت: سال گذشته مناقصه ۶۳۰ دستگاه واگن در وزارت کشور بر گزار شد و مراحل اداری آن به اتمام رسید و در حال حاضر مجوز شورای اقتصاد آن صادر شده اما باید بانک عامل انتخاب، تا قرارداد فاینانس بسته شود که انجام تمامی این کارها یعنی اولین سری واگن‌ها ۲۰ ماه دیگر به ناوگان مترو اضافه خواهد شد که این موضوع مترو را دچار چالش خواهد کرد.

بیشتر