آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۷۷

 • جمعیت مستعد مهاجرت از تهران

  دنیای اقتصاد: ساکنان تهران به‌خاطر چالش‌های ۱۰ گانه که مهم‌ترین آنها شامل «ترافیک و آلودگی»، «دو قطبی امکانات شهری» و «تراکم جمعیت» است، تمایل بالا به مهاجرت از پایتخت پیدا کرده‌اند. نتایج یک نظرسنجی توسط شهرداری نشان می‌دهد ۵۸ درصد از شهروندان شرکت‌کننده در نظرسنجی به علت مشکلات سکونتی در پایتخت تمایل به ترک تهران دارند. استعداد مهاجرت در مناطق جنوبی تهران تا ۷۰ درصد نیز می‌رسد. ساکنان بالای شهر رضایت بیشتری از «محله» خود نسبت به ساکنان مناطق فقیرنشین دارند؛ اما همگی تقریبا به یک اندازه از «زندگی در تهران» ناراضی هستند.
 • وضعیت بازار مسکن در منطقه ۱۰ تهران

  دنیای اقتصاد: منطقه ۱۰ شهر تهران این روزها به دلیل برخورداری از چند ویژگی عمده مورد توجه گروه به‌خصوصی از متقاضیان خرید مسکن قرار گرفته است.
 • هشدار بودجه‌ای به شهردار تهران

  دنیای اقتصاد: نتایج اولین بررسی انجام‌شده از نحوه تامین منابع و درآمدهای پیش‌بینی‌شده در بودجه سال جاری حاوی یک هشدار برای شهردار تهران است. گزارشی که از سوی معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران درخصوص نحوه تامین منابع و درآمد شهرداری تهران در سال جاری تهیه شده است، نشان می‌دهد از مجموع بودجه ۱۷ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومانی سال ۹۷ در خوش‌بینانه‌ترین حالت ۱۵ هزار میلیارد تومان قابلیت تحقق دارد. این بررسی نشان می‌دهد با توجه به مشکلاتی که در حوزه کسب درآمد از محل انواع عوارض ساختمانی وجود دارد به نظر می‌رسد حداقل ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان از منابع پیش‌بینی شده قابل تحقق نیست. به نظر می‌رسد تنگنای مالی ناشی از مشکلات اقتصادی شرایط تحقق منابع پیش‌بینی‌شده در بودجه سال جاری را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد. از این‌رو شهردار تهران در صورتی که به اصلاح نظام مالی شهرداری روی نیاورد، به‌طور قطع طی ماه‌های آتی با چالش روبه‌رو می‌شود.
 • مکاتبه محرمانه درباره ساخت‌وساز در اراضی سبز

  سخنگوی شورای شهر تهران از مکاتبه محرمانه با شهردار تهران درباره صدور مجوز در باغات تهران پس از لغو مصوبه برج‌‌باغ‌ها خبر داد.
 • اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای تعامل با شهرداری تهران درخصوص باغات

  گروه بنگاه‌ها: بنیاد مستضعفان آمادگی کامل خود را برای هرگونه همکاری با شهرداری تهران به منظور حفظ و نگهداری از باغ‌هایی که در اختیار دارد، اعلام کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر