آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۸۰

 • بسته پوچ در بافت‌ فرسوده

  دنیای اقتصاد: سازندگان، مالکان و ساکنان بافت فرسوده از طریق نمایندگان مردمی در قالب گزارشی به مدیریت شهری از پوچ بودن بسته محرک نوسازی خبر دادند.
 • مثلث راهنما برای شهر هوشمند

  «مدرسه اقتصاد آی‌ای‌‌اس‌ای» دانشگاه ناوارا – دانشگاهی در بارسلونای اسپانیا – پنجمین نسخه از گزارش‌های سالانه «هوشمندترین شهرها»ی خود را منتشر کرد. در این گزارش که هر ساله تحت‌عنوان «شاخص حرکت شهرهای آی‌ای‌اس‌ای» منتشر می‌شود، ثبات و کیفیت زندگی شهرهای جهان بر مبنای ۹ شاخص اصلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
 • رو به سوی آرامش در بازار اجاره

  دنیای اقتصاد: پس از سپری شدن چند هفته پرتلاطم در بازار آپارتمان‌های اجاری، گزارش‌ها حاکی از عقب‌نشینی گروهی از مالکان نسبت به بهای پیشنهادی رهن و اجاره اولیه است و به این ترتیب فایل‌های قیمت‌مناسب در بازار رهن و اجاره قدری بیشتر شده است.
 • وزارتخانه دارای بیشترین اراضی دولتی

  متولی نوسازی بافت‌های فرسوده و اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری در وزارت راه وشهرسازی وزارتخانه دارای بیشترین اراضی دولتی را معرفی کرد.
 • استارت ساخت شهرک‌های جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گلستان اولین استان در محدوده شمالی کشور است که مصوبه هیات وزیران برای احداث شهرک‌های گردشگری در آن اجرا خواهد شد گفت: بنا بر بررسی‌های انجام شده تصمیم داریم تا ۸ مکان را برای احداث این شهرک‌ها نهایی کرده و عملیات اجرایی را پس از تصویب شورای‌عالی معماری و شهرسازی آغاز کنیم.
 • غفلت از ظرفیت پهنه‌های کار و فعالیت در جنوب تهران

  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: ظرفیت پهنه‌های کار و فعالیت در پهنه‌های جنوبی تهران مغفول مانده است؛ در حالی که می‌تواند در این مقطعی که شهرداری تهران با کمبود درآمد مواجه است برای شهرداری تولید درآمد داشته باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر