آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۵۱

 • دوراهی بازسازی کرمانشاه

  دنیای اقتصاد: یافته‌های یک جامعه‌شناس درخصوص بازسازی‌های صورت گرفته بعد از وقوع زلزله‌های ویرانگر طی سه دهه گذشته از شکست «مداخلات خیرخواهانه» در فرآیند بازسازی خبر می‌دهد و در عین حال رویکرد «بازسازی با مشارکت مردم» در مقابل «بازسازی به جای مردم» را به‌عنوان الگوی برتر، موفقیت‌آمیز و همراه با بازدهی بیشتر، معرفی می‌کند.
 • هدف‌گذاری تامین مسکن تا پایان ۱۴۰۵

  معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در قالب طرح جامع مسکن بنا داریم تا پایان سال ۱۴۰۵ به‌گونه‌ای در بازار مسکن سیاست‌گذاری کنیم که به ازای هر ۱۰۰ خانوار ۱۰۰ واحد مسکونی وجود داشته باشد.
 • طرح ترافیک آلودگی را کاهش می‌دهد؟

  کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران پس از برگزاری چند جلسه پیاپی برای بررسی مفاد نسخه جایگزین طرح ترافیک تهران، روز گذشته دیدگاه نهایی خود را پس از چکش‌کاری لایحه شهرداری در اختیار سایر کمیسیون‌ها قرار داد تا روز یکشنبه در صحن شورای شهر بررسی و تعیین تکلیف شود. این در حالی است که رئیس این کمیسیون هنوز درباره اثر مثبت طرح ترافیک جدید بر کاهش آلودگی هوا تردید دارد.
 • تورم بازار ملک در ۲۲ کشور

  دنیای اقتصاد: چشم‌انداز تورم مسکن ۲۲ کشور - مربوط به سال ۲۰۱۸ - بررسی شد. مطالعات یکی از سه موسسه معتبر جهانی در زمینه «رتبه‌سنجی»، روی بازار املاک مسکونی ۲۲ کشور نشان می‌دهد در سال‌جاری میلادی، قیمت مسکن در دسته‌ای از کشورها از جمله آمریکا با رشد سریع مواجه می‌شود و در دسته‌ای دیگر همچون چین، افزایش آهسته را تجربه می‌کند. نکته مشترک بازار مسکن غالب کشورها در سال ۲۰۱۸، تداوم کاهش بدهی‌‌‌های معوق مربوط به وام‌های رهنی است. با این حال پیش‌بینی می‌شود نرخ تسهیلات خرید مسکن در بسیاری از بازارها افزایش یابد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر