استاندار تهران در بیان سایر برنامه‌هایی که استانداری تهران برای مقابله با کرونا دارد، تصریح کرد: ما در اعمال محدودیت‌هایی که برای جلوگیری از ایجاد هر گونه تجمع در قالب برگزاری مراسم و همایش‌ها اعلام کردیم به شدت نظارت خود را قوی کرده‌ایم، همچنین استفاده از ماسک را برای کارکنان دولت و افراد گیرنده خدمات الزامی کردیم.

محسنی بندپی با اشاره به دیگر برنامه استانداری تهران برای مقابله با کرونا، یادآور شد: استانداری تهران برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ریزی دقیقی کرده است، کمااینکه بسیاری از واحدهای صنفی که به این موضوع توجه نمی‌کردند را تعطیل کردیم و بعد از این هم از ابزار قانونی که در اختیار داریم برای برخورد با افرادی که از اجرای پروتکل‌ها سرپیچی کنند، استفاده کرده و در این زمینه جدی هستیم تا بتوانیم کرونا را کنترل کنیم.

استاندار تهران، در رابطه با نحوه اجرای پروتکل‌هایی که برای اجرای مراسم ماه محرم تعیین شده است، تاکید کرد: ما برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی که جهت برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم توصیه شده است نظارت می‌کنیم که حتما اجرای آنها در محیط‌های باز صورت بگیرد، ضمن اینکه دسته‌روی نخواهیم داشت و مدت اجرای این مراسم نیز کوتاه خواهد بود تا هم مراسم عزاداری برای اباعبدالله الحسین(ع) به خوبی اجرا و هم سلامت مردم تضمین شود.

تصمیم‌گیری برای تعلیق طرح ترافیک در پاییز

در همین رابطه رئیس شورای شهر تهران نیز معتقد است: برای اجرایی نشدن طرح ترافیک در فصل پاییز باید یک تیم کارشناسی تصمیم‌گیری کند. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران روز گذشته در حاشیه صحن علنی پارلمان محلی پایتخت، در پاسخ به این سوال که اعلام شده طرح ترافیک از اول شهریورماه اجرا می‌شود، عنوان کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا از شهرداری خواسته بود که به مدت یک هفته و بعد از آن هم تا آخر مردادماه طرح را اجرا نکند که هم شهرداری و هم پلیس این مساله را قبول کردند، اما قرار بود گزارش‌هایی از سطح شهر در مورد تاثیر اجرا نشدن طرح ترافیک همچون تاثیرش در مترو و اتوبوس، اضافه شدن سفرها و ... احصا شود.

وی ادامه داد: بررسی‌ها و مشاهده‌های انجام شده نشان می‌دهد عدم اجرای طرح ترافیک نه تنها مشکلی را حل نکرده، بلکه موجب آلودگی هوا و ترافیک نیز شده است و این در حالی است که ما در آستانه پاییز و پدیده اینورژن هوا قرار داریم که باید یک تیم متخصص با بررسی وضعیت شهر آمارها و اطلاعات را تحلیل کنند. وی چنین تصمیماتی را نیازمند شفافیت دانست و گفت: موضوع ساده است و ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه تصمیم می‌گیرد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند