• منتورینگ چگونه عملکرد کارمندان را افزایش می‌دهد؟

  مهندس امیرمیثم گیاهی کارآفرین حوزه دیجیتال، منتور و مربی کسب‌وکار
 • خیلی‌ها تسلا را دوست ندارند

  منبع: Quora Digest مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
 • خلق ارزش‌های جدید برای موفقیت

  مترجم: حمید رستگار Hamid2780@yahoo.com
  منبع: HBR : برای موفقیت درعصر پاندمی، رهبران سازمانی به مهارت‌ها و قابلیت‌های خاص نیاز دارند، و این به مفهوم داشتن مهارت‌های لازم در مجموعه گسترده‌ای از ویژگی‌های متناقض خواهد بود. پاندمی کرونا، روندی ‌که از دهه گذشته شروع شده بود را تسریع کرده است. با رشد دنیای دیجیتال و پیچیده‌شدن آن، دامنه تصمیماتی که رهبران سازمانی باید بگیرند بسیار گسترش‌ یافته است، از تفکر راهبردی و دید جامع‌نگر گرفته تا اجرای دقیق، توسعه مسیر تکنولوژی، انواع مهارت‌ها و جذب همکاران.
 • معایب دفاتر کاری باز، بیشتر از مزایای آن

  این روزها همه‌جا از مزایای دفاتر کاری باز- یعنی فضاهای کاری که هر فرد اتاق مجزا برای خودش ندارد- صحبت می‌شود. طبق معماری سنتی شرکت‌ها، ارشدترین مدیران یک شرکت، دفاتر خود را در بالاترین طبقات ساختمان با بهترین ویو و پنجره‌ها انتخاب می‌کنند و سپس مدیران رده‌های بعدی، بهترین اتاق‌ها را از آن خود می‌کنند. کارمندان رده‌های پایین، وقتی به دفاتر مدیران خوانده می‌شوند، دقایقی پراسترس را تا طبقات بالا می‌گذرانند.
 • پدیده وندالیسم سازمانی؛ چیستی و چرایی

  امین ندائی a.nedaei65@gmail.com
  پدیده وندالیسم که ریشه در علوم اجتماعی دارد به تمایل افراد (وندال‌ها) به تخریب مکرر اموال عمومی و نابودی عمدی زیرساخت‌های شهری و هر آنچه متعلق به دیگران و سازمان‌های عمومی در جوامع شهری است، اشاره می‌کند. وندال‌ها آگاهانه یا ناآگاهانه به محیط اطراف خود آسیب می‌زنند. این آسیب‌ها می‌تواند در شهرها، محیط‌زیست، آثار تاریخی و... بروز کند. با کمی دقت می‌توان این پدیده را در سازمان‌ها نیز مشاهده کرد. در سازمان‌ها افرادی وجود دارند که به‌طور مداوم درحال تخریب هستند که وندال‌های سازمانی نامیده می‌شوند. در این یادداشت سعی شده انواع تخریب‌ و منشأ آن مشخص شود و در انتها راهکارهای عملی برای جلوگیری از آن ارائه شود. تخریب‌های مذکور به‌طورکلی به چهار شکل ظهور می‌کنند:
 • نکاتی برای تبدیل شدن به متخصص روابط‌عمومی موفق

  مثل قدیمی معروف‌ «اگر چیزی ارزش انجام دارد، ارزش خوب انجام دادن را هم دارد»، مطمئنا در مورد روابط‌عمومی صدق می‌کند. اگر نهایت سعی و تلاش خود را بکنید، اغلب می‌توانید در جاده‌ نتایج خود، ۱۰، ۲۰، یا ۱۰۰ مایل بیشتر پیش بروید.
 • دورکاری چه معنایی برای دفاتر تجاری دارد؟

  مترجم: زهره اکرمی
  منبع: Economist: ‌آسمان‌خراش وان‌وندربیلت در منهتن نیویورک با رستورانی مجهز به سرآشپزی معروف، کار خود را به تازگی آغاز کرده و دومین دفتر کمپانی آمازون در ویرجینیا به یک آمفی‌تئاتر برای کنسرت در فضای باز مجهز است. ساختمان شماره‌۲۲ بیشوپسگیت در لندن به قدری دوستدار حیوانات است که مراجعان می‌توانند حیوانات خانگی خود را به پذیرش این ساختمان تحویل دهند.
 • تبدیل دفاتر کار به منازل مسکونی؛ از لندن تا نیویورک

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: کرونا باعث شد خیلی از شرکت‌ها به ارزش فعالیت‌های مجازی پی ببرند. برخی کسب و کارها بیش از یک ‌سال است که دفاتر کاری خود را خالی و کارکنان را دورکار کرده‌اند، در حالی که سطح بهره‌وری آنها تغییری نکرده یا حتی افزایش یافته است. همزمان، کارکنان هم از این سبک جدید استقبال کرده‌اند و درصد خیلی کمی از آنها می‌خواهند مثل سابق به پنج یا شش روز کار در هفته برگردند.
 • علی پایانی: چگونه در صنعت خود پیشگام شویم؟

  نویسنده: Teresa Zortman مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Ideamensch: علی پایانی، یکی از موسسان و مدیر آژانس بازاریابی دیجیتال LookinLA است که به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های بازاریابی در لس‌آنجلس شناخته شده است. علی در سال ۱۹۹۰ در ایران متولد شد. اولین کسب‌وکارش را در ۱۴ سالگی راه‌اندازی کرد. کارش، طراحی و توسعه وب‌سایت برای کسب‌وکارهای کوچک بود. سال ۲۰۰۵ وقتی فقط ۱۶ سال داشت، به دبی نقل‌مکان کرد. در آنجا به فعالیت و تحصیل در حوزه علوم کامپیوتر پرداخت. او طی سال‌های تحصیل در دبی، به خاطر ساخت چند نرم‌افزار و سایر نوآوری‌ها و دستاوردهایش، چند جایزه بین‌المللی دریافت کرد، اما چون دوست داشت کسب‌وکار خود را داشته باشد و چنین امکانی در امارات برایش وجود نداشت، سرانجام در سال ۲۰۱۶‌ راهی آمریکا شد.
 • جذب سرمایه‌گذاران شکاک

  نویسنده: Guy Raz مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: چگونه این (کسب‌وکار) را ساختم: همه کارآفرینان نمی‌توانند یک تک‌شاخ (شرکتی خصوصی با ارزش بیش از یک میلیارد دلار) بسازند؛ البته لازم هم نیست که چنین کنند. اداره یک کسب‌وکار کوچک با تعداد اندکی کارمند تا زمان بازنشستگی ایرادی ندارد. در آن زمان می‌توانند شرکت را به جانشینان خود تحویل داده یا آن را به فروش برسانند.
 • هشت مهارت مدیران عصر جدید

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: european business review: کسب‌وکارها در دوره غافلگیری با دگرگونی‌های عالم‌گیر همچون کرونا، به مدیرانی نیاز دارند که ۸ مهارت ویژه داشته باشند. مدیران عصر جدید بیش از هر داشته‌ای، باید «آماده عبور از بحران» باشند. در یک‌سال اخیر شرکت‌هایی با مدیران مجهز به مهارت «رشد محوری» توانستند زودتر از رقبا احیا شوند. «اعتماد به نفس» و «انگیزه‌سازی برای کارکنان» نیز از جمله این مهارت‌ها است.
 • بهشتی برای ایده‌پردازان و انتقادکنندگان

  نویسنده: سوجان پاتل مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
 • چرا باید سبک کاری خود و همکارانمان را بشناسیم؟

  نویسنده: Jennifer Mizgata مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Fortune: مشاور عزیز من آدمی منظم و اهل برنامه‌ریزی‌ هستم. وقتی می‌خواهم ایده‌هایم را با همکارانم در میان بگذارم، کلی ایمیل و اسناد جمع‌آوری می‌کنم که زمان زیادی می‌برد اما بیشتر اوقات، همکارانم اصلا جوابم را هم نمی‌دهند. گاهی یک جواب یک کلمه‌ای می‌دهند که مجبورم حدس بزنم منظورشان چیست. بدترین حالت وقتی است که یک جواب کوتاه، در حد یک جمله می‌دهند که مجبور می‌شوم بخش زیادی از کار را دوباره انجام دهم.
 • چگونه به مرحله درآمدزایی از مشتری برسیم

  نویسنده: Jurgen Appelo مترجم: مریم رضایی
  منبع: کتاب Startup, Scaleup, Screwup: در قسمت قبل معیارهای دزد دریایی را معرفی کردیم و گفتیم مجموعه سنجش‌هایی است که نشان می‌دهد مدل کسب‌وکار شما چگونه برای خود شما و مشتریان‌تان کاربرد دارد. معیار دزد دریایی شش مرحله دارد که مراحل آگاهی و اکتساب را معرفی کردیم و در این بخش با مراحل باقی مانده آشنا می‌شویم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر