آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۹۳

 • تقدیر از سه چهره تاثیرگذار هنر ایران

  دنیای اقتصاد: سومین دوره مراسم اهدای نشان «داود رشیدی» شامگاه پنج‌شنبه برگزار شد؛ مراسمی که به دلیل حضور چهره‌های مطرح سینمایی و فرهنگی از چند نسل، می‌توان آن را بیش از رویدادی ساده برای قدردانی از چند هنرمند تلقی کرد. اهدای نشان سومین دوره «داود رشیدی» به علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت، مهتاب نصیرپور، بازیگر سینما و تلویزیون و احمدرضا احمدی، شاعر و نویسنده بهانه‌ای بود برای برپایی مراسمی تا یادی شود از هنرمندان درگذشته‌ای چون حسینعلی طباطبایی، مترجم و اولین مدیر مجموعه تئاتر شهر، داریوش اسدزاده،‌ بازیگر قدیمی تئاتر و سینما و قدیمی‌های بازیگری چون جمشید مشایخی و داود رشیدی.
 • شهاب حسینی به «شکرستان» برگشت

  ایسنا: شهاب حسینی با انتشار ویدئویی از حضور مجددش به‌عنوان راوی در انیمیشن «شکرستان» خبر داد.
 • هشدار «پاکستانیزه شدن» در تجارت فردا

  تازه‌ترین شماره هفته‌نامه «تجارت‌فردا» با طرح این پرسش که «عدم اصلاحات اقتصادی چگونه ما را به سرنوشت پاکستان دچار می‌کند؟»، عنوان اصلی «پاکستانیزه شدن» را برای جلد این هفته خود انتخاب کرده است.
 • شیرطلایی ونیز به آلمادوار رسید

  مهر: پدرو آلمادوار کارگردان نامدار اسپانیایی با دریافت شیر طلای ونیز ۲۰۱۹ برای یک عمر دستاورد هنری مورد تجلیل واقع شد. سازمان‌دهندگان این برنامه از آلمادوار به‌عنوان بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین کارگردان اسپانیایی پس از لوییس بونوئل یاد کردند. این نخستین باری است که آلمادوار جایزه‌ای را از فستیوال مهم اروپایی ونیز می‌گیرد. آلمادوار کارگردان ۲۱ فیلم بلند بوده که «بازگشت»، «پاشنه‌های بلند» و «آغوش‌های گسسته» از جمله آنها هستند. آلمادوار نخستین فیلمش را سال ۱۹۸۳ در ونیز به نمایش درآورد، اما فیلم دوم او بود که در سال ۱۹۹۸ در این جشنواره سرو صدای زیادی به پا کرد؛ ولی رئیس داوران از آن به‌عنوان فیلمی کم‌اهمیت یاد کرد. وی در کنفرانس مطبوعاتی که پیش از اهدای جایزه برگزار شد، گفت: ۳۰ سال بعد من شیر طلایی را دریافت کرده‌ام... این یک عدالت شاعرانه است. آلمادوار پیش‌تر دو اسکار برای ملودرام‌های «همه چیز درباره مادرم» و «با او حرف بزن» دریافت کرده است.
 • انتقاد شهرام ناظری از صداوسیما

  ایرنا: شهرام ناظری با انتقاد از عملکرد رسانه‌ها به‌ویژه صدا وسیما گفت: شیوه نادرست برخورد با موسیقی، سلیقه فرهنگی و هنری مردم را تغییر و تنزل داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر