آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۴۳

 • آغاز تحولات ساختاری در بازار سینمای ایران

  شایان ربیعی
  دنیای اقتصاد: همان‌طور که پیش‌تر در همین صفحه گفتیم،‌ بازار سینما نشانه‌هایی در خود دارد که حاکی از به بن‌بست رسیدن دامنه فروش فیلم‌ها است. در چهار، پنج سال گذشته افزایش فروش سینماها، رکوردهای قابل‌توجهی را در تاریخ گیشه ثبت کرد. در این اتفاق، فیلم‌های کمدی سردمدار رکوردشکنی‌ها بودند و بیشترین رقم‌های فروش را به خود اختصاص دادند. اما در چند ماه اخیر، بازار کمدی‌ها از تب و تاب روزها و سال‌های گذشته افتاده است. افت کیفی فیلم‌های کمدی، افزایش سواد سینمایی و گسترش فرهنگ بصری مخاطبان، گران شدن بلیت سینماها و... از مهم‌ترین عواملی هستند که بازار فیلم‌های کمدی را وارد دوران رکود کرده است. مراد ما از دوران رکود، دوره‌ای است که آرام آرام بازار کمدی‌ها رو به افول می‌گذارد و رکوردشکنی‌ها و فروش‌های رویایی و استقبال‌های قطعی یا دیگر رخ نمی‌دهد یا به ندرت اتفاق خواهد افتاد. در مقابل، بازار فیلم‌های غیر کمدی که سطح امن بازار است،‌ همچنان توانسته تا حدودی جذابیت خود را حفظ کند. بازار فروش این فیلم‌ها نوسان کمتری را تجربه کرده و به نظر می‌رسد که در ادامه نیز ثبات نسبی خود را حفظ کند.
 • کنسرت گروه «نیستان» به نفع سیل‎زدگان

  مهر: گروه موسیقی «نیستان» به سرپرستی کورش متین، با هدف کمک به هموطنان آسیب‌دیده از سیل جمعه ۱۴ تیر در فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می‎پردازد.
 • پرفورمنس بلژیکی در نوفل‌لوشاتو

  دنیای اقتصاد: کمپانی «گریپ» بلژیک با همکاری عمارت نوفل‌لوشاتو، پرفورمنس بودن (Being) را روی صحنه می‌برد.
 • اجرای ارکستر آکادمیک پایتخت در تالار وحدت

  هنرآنلاین: ارکستر آکادمیک پایتخت فردا سه‌شنبه ۱۱ تیرماه در تالار وحدت با همراهی ارکستر شماره یک پایتخت، گروه کر بزرگسالان تنال، گروه کر کودک و نوجوان نامیرا و گروه کر کودک و نوجوان روی صحنه تالار وحدت می‌رود. «کارمینا بورانا»، اورتور «ویلیام تل»، والس «بوران»، قسمتی از «باله فندق‌شکن»، والس از باله «هفت زیبا»، «نکتورن» برای ویولنسل و ارکستر همچنین «کونگا دل فوگو نوو» از آثاری است که در این کنسرت اجرا خواهد شد. ارکستر آکادمیک پایتخت سال ۱۳۹۵ تشکیل شد. تشکیل این ارکستر آموزشى نوعی ایده‌بردارى از رویکرد آموزشى «ال سیستما» است. در این سیستم آموزشى، هنرجویان از بدو شروع آموزش ساز تخصصى خود، همزمان در ارکستر نیز نوازندگى می‌کنند. کنسرت ارکستر آکادمیک پایتخت ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت اجرا می‌شود.
 • مراسم تشییع پیکر ناصر هوشمند‌وزیری

  ایسنا: مراسم تشییع پیکر مرحوم ناصر هوشمندوزیری، مجسمه‌ساز پیشکسوت امروز دهم تیر ماه ساعت ۱۰ صبح از مقابل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
 • کابوس کوپن در «تجارت فردا»

  سیصد و بیستمین شماره هفته‌نامه تجارت فردا با عنوان «کابوس کوپن» منتشر شد.
 • پیشنهاد ممنوع کردن تبلیغات در شبکه کودک

  مهر: محمد سرشار مدیر شبکه «پویا» ضمن انتقاد از تاثیر مخرب پخش تبلیغات بازرگانی از این شبکه از نمایندگان مجلس خواست که پخش این تبلیغات از شبکه کودکان را ممنوع کنند. این مدیر در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» درباره انتقادات مطرح شده نسبت به پخش آگهی‌های تبلیغاتی از این شبکه توضیح داد: پخش آگهی‌های بازرگانی از تمام شبکه‌ها، دست مدیران شبکه نیست و کوتاه‌ترین دخل و تصرفی در آنها هم با جریمه مواجه می‌شود. وی ادامه داد: در این شرایط باید از نمایندگان مجلس بخواهیم که زمان تعیین بودجه سالانه برای سازمان صداوسیما حتما پخش آگهی‌های بازرگانی از شبکه‌هایی که مختص گروه سنی کودک و نوجوان است را ممنوع کنند؛ چراکه صداوسیما طبق قانونی که مجلس مصوب کرده است برای تامین هزینه‌های خود ناگزیر از پخش آگهی‌های تبلیغاتی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر