آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۴۰

 • طنین زنگ خطر در بازار نشر

  دنیای اقتصاد: کاغذ، مهم‌ترین ماده خام تولید کتاب در هفته گذشته با افزایش ۵هزارتومانی برای هر بند، به فروش رسید و این به این معنی است که هزینه چاپ کتاب برای ناشران و به تبع آن بهای تمام شده برای مخاطبان مدام افزایش می‌یابد. همان‌طور که پیش از این در گزارش‌های متعدد، در همین صفحه از زبان ناشران و کتاب‌فروشان آمده بود، اغلب عناصر چرخه نشر بیمناک از آینده بازار کاغذ، روزهای نه‌چندان روشنی را برای صنعت نشر متصورند؛ موضوعی که هم‌ اکنون آمارها هم بر درستی آن صحه می‌گذارند. همان‌طور که آمارهای ارائه شده از سوی روابط عمومی خانه کتاب نشان می‌دهد از دی‌ماه ۱۳۹۷ تا اردیبهشت ۱۳۹۸، شمارگان کتاب‌ها پایین و پایین‌تر آمده و این در حالی ا‌ست که اردیبهشت‌ماه هر سال نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌شود و همین امر باید در بالا رفتن شمارگان تاثیر داشته باشد اما آمارهای امسال، وضعیت متفاوتی را نشان می‌دهد؛ به طوری که در این‌بازه زمانی، تیراژ کتاب با افت ۳۶ درصدی و قیمت کتاب با افزایش ۳۷ درصدی مواجه بوده است.
 • نقاشی‌خط‌های ۳ نسل از هنرمندان در یک نمایشگاه

  ایسنا: در اولین جمعه تابستان ۹۸ نمایشگاه «خط آزاد» با هدف گردآوری مجموعه آثارِ سه نسل از پیشگامان عرصه نقاشی‌خط تا هنرمندان جریان‌ساز افتتاح می‌شود.
 • کامبیز دیرباز مجری تلویزیون می‌شود

  مهر: کامبیز دیرباز، بازیگر سینما و تلویزیون، اجرای مسابقه‌ای با محوریت اتومبیلرانی را در شبکه «نسیم» برعهده خواهد گرفت.
 • تئاتر تازه شبنم قلی‌خانی روی صحنه می‌رود

  ایلنا: نمایش «تنها راه ممکن» به نویسندگی محمد یعقوبی و کارگردانی شبنم قلی‌خانی از امروز در تماشاخانه شانو روی صحنه می‌رود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: اپیزودهای «تنها راه ممکن» برش‌هایی از وضعیت ما در این دنیاست و اگرچه در انتها آب پاکی را روی دست ما می‌ریزد که تنها راه ممکن برای حکمفرما شدن خوبی بر دنیا، ناممکن است و عدالتی در این، برای آدم‌ها نیست؛ اما در ذات خود امیدی نهفته دارد؛ چرا که تئاتر است و تئاتر با نشان دادن دنیا را بهتر می‌کند. روی صحنه تنها راه ممکن، غیر ممکن نیست... پس از چند تجربه کارگردانی در دهه هشتاد، تنها راه ممکن دومین تجربه کارگردانی شبنم قلی‌خانی به همراه هنرجویان و شاگردانش در عرصه بازیگری است.
 • عیاری: حاضر به تغییر فیلم کاناپه نیستم

  خبرآنلاین: کیانوش عیاری می‌گوید مشکل فیلم «کاناپه» حل شدنی نیست و امیدی هم برای حل آن وجود ندارد.
 • «زیرزمینی‌ها» به کتابفروشی‌ها رسیدند

  رمان «زیرزمینی‌ها» نوشته‌ جک کرواک با ترجمه‌ محمد رزازیان روانه بازار کتاب شد.
 • کامران شیردل: برای ادامه زندگی می‌جنگم

  ایسنا: کامران شیردل در مراسم هشتادمین سالروز تولدش که در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد، با اشاره به بیماری که پشت سرگذاشته است، گفت: برای ادامه زندگی می‌جنگم و نگاهم به آینده‌ای است که در راه است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر