آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۳۲

 • چالش‌های نمایش فیلم‌ در سال ۹۸

  دنیای اقتصاد: اکران فیلم‌های سینمایی در ایران همواره یک چالش بوده است. چه زمانی که سینما فروش چندانی نداشت و سینمادارها تلاش می‌کردند تا معدود فیلم‌های پرفروش را در سالن‌هایشان به نمایش بگذارند و بیشترین سانس‌ها را در اختیارشان بگذارند، چه حالا که فروش سالانه سینماها رکورد ۲۴۰ میلیاردی را هم شکسته و ترافیک فیلم‌های آماده اکران، سالن‌های کم‌شمار سینما را به چالش کشیده است.
 • ادای احترام به کیارستمی در سالن‌های سینما

  ایسنا: به پیشنهاد و پیگیری کانون کارگردانان سینمای ایران در سالروز تولد عباس کیارستمی سینماهای سراسر کشور به عباس کیارستمی ادای احترام خواهند کرد.
 • عرضه «گنج خیالی» جان چیور در کتابفروشی‌ها

  دنیای اقتصاد: کتاب «گنج خیالی» مجموعه داستان‌هایی از جان چیور با ترجمه آذرعالی‌پور منتشر شد. این مجموعه ۱۵ داستان کوتاه از این نویسنده را در بر می‌گیرد که از میان آثار کوتاه منتشر شده او انتخاب شده است.
 • فروش نامه‌های لئونارد کوهن ۵ برابر بیش از انتظار

  ایرنا: مجموعه‌ بیش از ۵۰ نامه عاشقانه «لئونارد کوهن» خواننده و ترانه‌سرای کانادایی به ارزش ۸۷۶ هزار دلار در حراجی «کریستیز» فروخته شد.
 • نویسنده کتاب «ایندیانا جونز» از ایران می‌نویسد

  جیمز رولینز، نویسنده مطرح آمریکایی می‌گوید: ایران همواره من را شگفت‌زده می‌کند و واقعا دوست دارم یک روز به ایران بیایم. این نویسنده در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری کتاب ایران عنوان کرد: کتاب بعدی‌ام درباره ایران است و در آن به برخی از دانشمندان ایرانی عصر طلایی اسلام خواهم پرداخت.
 • نقد فیلم زندگی بازرگان با حضور محمد قوچانی در تلویزیون

  جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «راه طی شده» به کارگردانی علی ملاقلی‌پور فردا از شبکه مستند پخش خواهد شد.
 • اجرای یک نمایش حرفه‌ای با بازی دانش‌آموزان

  مهر: نمایش «ماهیگیران ژاپنی» به نویسندگی ولفگانگ وایراوخ و کارگردانی احمد بیگی تا ۱۴ تیر در تماشاخانه استاد مشایخی پردیس تئاتر تهران روی صحنه است. این نمایش به همت عده‌ای از دانش‌آموزان پایه هفتم دبیرستان شکل گرفته است و در ارتباط با بمباران اتمی هیروشیما در جنگ جهانی دوم است که نفرت ماهیگیران را از آمریکا نشان می‌دهد. در خلاصه داستان نمایش آمده است: تعدادی ماهیگیر به شهری می‌رسند که پر از سایه است. شهری بعد از جنگ که آدم‌هایش مرده‌اند و مردگان همه‌جای شهر مثل سایه‌هایی پرسه می‌زنند. نمایش «ماهیگیران ژاپنی» اثر منتخب دانش آموزان منطقه ۱۵ است که سال گذشته در جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان رتبه اول را در منطقه و رتبه دوم را در استان تهران به دست آورد. نمایش «ماهیگیران ژاپنی» هر شب ساعت ۲۰ در تماشاخانه استاد مشایخی پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر