آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۶۱۵

 • سرنوشت پایتخت پس از الوند

  دنیای اقتصاد: شاید نخستین پیروزی تلویزیون برای کنداکتور سال ۹۹ رقم خورد و قرار شد تا سریال محبوب پایتخت روی آنتن نوروزی شبکه یک برود. اما پایتخت جدید که قرار است پخش شود، تفاوت‌هایی با پایتخت سابق دارد. تفاوتی که البته پشت دوربین است و ممکن است چندان به چشم مخاطب نیاید. روزهای پایانی سال گذشته که خشایار الوند، نویسنده جوان این سریال درگذشت، بسیاری از قول و قرارها درباره پخش سریال به‌هم ریخت.
 • درخشش هالیوودی‌ها در کن

  دنیای اقتصاد: همچنان که انتظار می‌رفت جشنواره فیلم کن، امسال یکی از بهترین سال‌هایش را می‌گذراند و گلچینی از بزرگ‌ترین کارگردان‌های معاصر سینمای جهان فیلم‌های تازه‌شان را در برابر نقد و نظر مخاطبان و تماشاگران قرار می‌دهند. در کنار این نمایش‌های سینمایی بزرگ حاشیه‌های پررنگ کن نیز این شهر فرانسه را به کانون خبرهای سینمایی جهان تبدیل کرده است.
 • درودی: امیدوارم لیاقت نام «ایران» را داشته باشم

  ایسنا: ایران درودی، نقاش پیشکسوت در مراسم واگذاری زمین موزه خود گفت من همیشه به عنوان یک زن افتخار کرده‌ام ایرانی هستم و امیدوارم که لیاقت داشتن نام «ایران» را داشته باشم. همچنین امیدوارم این موزه‌ای که با عشق ساخته می‌شود، یادآور بزرگمرد تاریخ ایران، کوروش کبیر باشد که حقوق بشر را به تاریخ هدیه داد و یادآور بزرگمرد شعر فارسی، فردوسی باشد.
 • اهتزاز پرچم فلسطین در یوروویژن اسرائیل

  رسانه نوا: ممکن است حرکت گروه ایسلندی یعنی بالابردن پرچم فلسطین، در یوروویژن ۲۰۱۹ که در اسرائیل برگزار شد، با مجازات سنگین روبه‌رو شود.
 • ویژه‌نامه سینمای روسیه در«سینما و ادبیات»

  دنیای اقتصاد: شماره ۷۳ مجله سینما و ادبیات ویژه سینمای روسیه با تصویری از آندری تارکوفسکی بر جلد آن منتشر شد. این نشریه در این شماره کوشیده با نگاهی متفاوت به تارکوفسکی تاثیر و سبک کار منحصر به فرد این کارگردان برجسته روسی را بررسی کند.
 • بازگشت میترا حجار به صحنه تئاتر

  تسنیم: نمایش «مختلف الاضلاع» به کارگردانی نادر فلاح براساس متن سهند خیرآبادی با بازی میترا حجار از ۱۹ خرداد در تماشاخانه سپند روی صحنه می‌رود.«مختلف الاضلاع» متشکل از قطعات نمایشی براساس دو نفری‌های تاریخ، همچون «هیتلر و هیملر» یا «دون و سانچو» است. این کاراکتر‌ها در نمایش در موقعیت ویژه‌ای قرار می‌گیرند. آخرین حضور میترا حجار در تئاتر به سال گذشته و اجرای «آهسته با گل سرخ» نوشته اکبر رادی و کارگردانی هادی مرزبان در تماشاخانه سنگلج بازمی‌گردد. نادر فلاح و میترا حجار تنها بازیگران این نمایش هستند. «مختلف الاضلاع» تا ۲۱تیر در سالن شماره ۲ سپند اجرا می‌شود.
 • نمایش «یک زن و یک مرد» روی صحنه

  «یک زن و یک مرد» نوشته الکسی آربوزوف و با ترجمه مهین اسکویی و به کارگردانی هوشمند هنرکار در تالار موزه استاد انتظامی روی صحنه می‌رود. «یک زن و یک مرد» برخلاف نمایش قبلی هنرکار، «فاندو و لیز»، که اثری پیچیده از فرناندو آرابال بود، متنی عاشقانه و واقع‌گرایانه از نویسنده روسی، آربوزوف است. پیش از این از آربوزوف نمایش‌های «تانیا» و «صاعقه» با ترجمه مهین اسکویی و توسط آن هنرمند فقید روی صحنه رفته است. نمایش «یک زن و یک مرد» دارای دو شخصیت است که کاظم هژیرآزاد و ناهید مسلمی آنها را ایفا می‌کنند. این نمایش تازه‌ترین کار گروه تئاتر زمان است که اواسط خرداد روی صحنه می‌رود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر