آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۹۸

 • پیشتازی سهراب سپهری در بونامز لندن

  دنیای اقتصاد: حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز با فروش یک میلیون ۳۲۰ هزار پوندی در لندن به کار خود پایان داد. در این حراج که چهارشنبه شب ۱۱ اردیبهشت انجام گرفت آثار هنرمندان ایرانی بیش از ۵۳۳هزار پوند به فروش رسیدند. در این دوره از حراج بونامز ۲۳ اثر از ۱۷ هنرمند ایرانی چکش خورد و با اینکه تنها ۱۳ اثر از هنرمندان ایران در آن فروش رفت، توانست بیش از ۴۰ درصد فروش کل حراج را به هنر ایران اختصاص دهد.
 • «قصّه بولوار» در «هنر و تجربه» روایت می‌شود

  ایسنا: مستند «قصّه بولوار» به کارگردانی داود اشرفی از فردا اکران می‌شود. «قصّه بولوار» درباره بلوار کشاورز، یکی از معروف‌ترین خیابان‌های تهران است که در سال ۱۳۳۹ ساخته شده است.
 • «جدایی» در ردیف ۱۰ فیلم برتر ۱۰ سال گذشته جهان

  مهر: «ورلد آف ریل» با انتشار فهرستی از ۲۵۰منتقد برجسته، برنامه‌ساز و فیلمساز سینما و رای‌گیری از آنها بهترین فیلم‌هایی را که از یکم ژانویه ۲۰۱۰ تاکنون اکران شده‌اند، انتخاب کرده است.
 • روگردانی از آثار وودی آلن در آمریکا

  مهر: وودی آلن کتاب جدیدی از خاطراتش نوشته که ناشران آمریکایی هیچ استقبالی برای خرید و انتشار آن به عمل نیاورده‌اند. گفته شده سال پیش در حالی که وودی آلن سعی داشت کتاب خاطراتش را منتشر کند، ناشران متعددی دست‌نوشته‌های وودی آلن را پس فرستادند و دلیل اصلی آن هم این بود که شخصیت او در موقعیتی قرار داشت که از تایید اجتماعی برخوردار نبود. بازیگران درجه یک، تهیه‌کنندگان و ناشران زمانی از پیروان وودی آلن بودند؛ اما شهرت این چهره مشهور با جنبش «# من_هم_ همینطور» خدشه‌دار شد. علت این بود که دختر خوانده وی بار دیگر اعلام کرد وقتی ۷ سال داشته از سوی وی آزار جنسی دیده است. به همین دلیل هالیوود از این کارگردان مولف فاصله گرفت. آمازون جدیدترین فیلم وی «یک روز بارانی در نیویورک» را فعلا نگه داشته و چندین بازیگر گفته‌اند دیگر با وی کار نمی‌کنند. گرتا گرویک، کالین فرث، مایکل کین و تیموتی شالامه از جمله آنها هستند. به گفته نیویورک تایمز برخی از ناشران همکاری با آلن را در شرایطی که این صداها ایجاد شده برای انتشارات خود «سم» خوانده‌اند.
 • بررسی آثار سیاست بر اقتصاد در «تجارت فردا»

  هفته‌نامه تجارت فردا در شماره اخیر خود که از امروز روی پیشخوان دکه‌های روزنامه‌فروشی قرار گرفته، به آثار خطاهای سیاسی و سیاستی در اقتصاد پرداخته است.
 • توضیحات وکیل مدافع مهناز افشار درباره پرونده موکلش

  ایسنا: عبدالصمد خرمشاهی، وکیل مدافع مهناز افشار درباره پرونده اخیر موکلش گفت: موکلم در خارج از کشور است و در صحبتی که با من داشت گفته که تابع قوانین و مقررات است و اصلا فکر نمی‌کرده که اتهامی متوجه او باشد و مشکلی ایجاد کند و به محض اینکه به ایران برگردد در اولین فرصت در مرجع قضایی مربوطه حاضر خواهد شد. وی افزود: آنچه در ظاهر شنیدیم این است که آقای دریاباری و وکیلش از موکلم شکایت کرده‌اند و اتهامش تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب ذکر شده که با نیابت قضایی، پرونده به دادسرای فرهنگ و رسانه ارسال شده است. خرمشاهی تصریح کرد: تشخیص اینکه نوشته و اظهارنظر خانم افشار وصف مجرمانه دارد یا خیر، با مرجع قضایی است؛ طبیعتا باید ارکان و شرایط تحقق جرم محقق شود و عناصر سه گانه جرم یعنی عنصر مادی، معنوی و قانونی وجود داشته باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر