آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۹۳

 • تزلزل در بزرگ‌ترین بازار سینمایی جهان

  شایان ربیعی
  دنیای اقتصاد: شمار سینماروهای آمریکایی در بیش از یک دهه گذشته کاهش پیدا کرده است. اگرچه برآوردهای دقیقی در این‌باره در رسانه‌ها منتشر نشده اما به‌نظر می‌رسد که همزمان با گسترش سینماها و افزایش تولیدهای پرهزینه، شمار کلی مخاطبان سینما در آمریکا به آرامی رو به کاهش است.
 • حضور بیژن بیرنگ در برنامه «سلام صبح بخیر»

  برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری امروز یکشنبه میزبان بیژن بیرنگ، نویسنده و کارگردان ایرانی است.
 • برپایی «هزار صدا» برای کودکان

  مهر: طراح و مدیر برگزاری مسابقه موسیقایی «هزار صدا» از برنامه‌ریزی و طراحی و اجرای یک مسابقه دیگر برای گروه سنی کودک در ماه‌های آینده خبر داد.
 • نمایشگاه «رنگ رویا» در برج آزادی

  تازه‌ترین نمایشگاه گروه تله رویای هنر با عنوان «رنگ رویا» برپا شد. این گروه هنری پس از برگزاری پنج دوره؛ نمایشگاه جدیدشان را در برج آزادی برگزار کردند. در این نمایشگاه آثاری از طناز ابوالقاسم بیک، رقیه اسدی، عبدالرضا اکبرزاده، امیر انجم شعاع، مریم آقامحمدی، طاهره برخ، مهنوش برین، مهسا جمشیدیان، مهدی حاجی‌بابایی، محمدجواد حسن‌زاده، محمدرضا درخشان، فائزه رحیمی، فاطمه سپه‌وند، شیما سورمیری، فاطمه شاد، نیلوفر شعبانی، صدف صبوحی، نیلوفر عزیزی، شیما علیزاده نیاکی، راحله مسکنی، امیر مهدی‌زاده، شیوا نظری، شهلا ویسی و شیوا یعقوبی به نمایش گذاشته شده است. علاقه‌مندان می‌توانند تا روز ۱۲ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۸ برای بازدید از نمایشگاه به نشانی میدان آزادی، برج آزادی، تالار آینه مراجعه کنند.
 • «بازی تاج و تخت» در راه شبکه خانگی

  برنا: مجموعه «بازی تاج و تخت» از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز نمایش دریافت کرد. بازی تاج‌وتخت یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک خیال‌پردازی حماسی است که توسط دیوید بنیاف و دی.‌بی.‌وایس برای شبکه اچ‌بی‌او ساخته شده ‌است.
 • انتشار کتاب زندگی‌نامه علی نصیریان

  دنیای اقتصاد: کتاب «آقای هالو» درباره زندگی و آثار علی نصیریان منتشر و در نمایشگاه کتاب عرضه شد. در این کتاب به قلم نگار حسینی سعی شده است علاوه بر روایت زندگی شخصی و هنری این بازیگر پیشکسوت رخدادهای هنری دهه ۲۰ تا ۹۰ هجری شمسی هم مرور شود.
 • «با من پرنده باش» به کتابفروشی‌ها آمد

  تازه‌ترین مجموعه شعر مزدک پنجه‌ای با عنوان «با من پرنده باش» منتشر شد. این مجموعه شامل سروده‌های سال‌های اخیر شاعر است و تجربه‌های متفاوتی را در بر می‌گیرد. وجه دیداری و شنیداری برخی از اشعار که برگرفته از شخصیت شغلی و زندگی کاری این شاعر است، از نکات قابل توجه این مجموعه به شمار‌ می‌آید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر