آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۸۰

 • تغییر مسیر بازاریابی در بازار کتاب

  دنیای اقتصاد: قیمت تمام شده کتاب در سال جدید به سه برابر زمان مشابه در سال گذشته رسیده است؛‌ زنگ هشداری که بسیاری از ناشران و مخاطبان کتاب را نگران کرده زیرا به دلایل واضحی همچون بحران مخاطب و سرانه پایین مطالعه، ناشران قادر نخواهند بود قیمت کتاب را متناسب با این مخارج افزایش دهند. از این‌رو بسیاری از بنگاه‌های نشر مجبورند با کاهش سود تا میزان حداقل و راه‌هایی برای کسب درآمد از طریق افزایش فروش، خطر تعطیلی را از سر بگذرانند. روی آوردن به تولید و ترجمه کتاب‌های پرمخاطب که به اصطلاح درست یا نادرست «عامه‌پسند» نام گرفته‌اند یکی از این راه‌هاست اما با وجود چنین راهکاری نیز، با توجه به رقابت ناشران در این زمینه نیاز به به‌کارگیری عواملی چون معرفی، تبلیغات و بازاریابی بیش از پیش اهمیت خود را نشان می‌دهد؛ موضوعاتی که در فضای سنتی بازار کتاب ایران جز در سال‌های اخیر کمتر توجهی به آن شده است.
 • کنسرت شهرام ناظری به نفع سیل‌زدگان

  مهر: شهرام ناظری، استاد برجسته موسیقی ایرانی همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم و در قالب جشنواره «شریف زیبای من» کنسرتی را به نفع سیل‌زدگان کشور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌کند.
 • محمد مطیع در غربت به خاک سپرده می‌شود

  خبرآنلاین: محمد مطیع بازیگر سرشناس که در روزهای پایانی سال ۹۷ در کشور سوئد درگذشت، در همان کشور به خاک سپرده خواهد شد.
 • معرفی نامزدهای نهایی بوکر بین‌المللی

  ایسنا: فهرست نامزدهای نهایی جایزه بوکر بین‌الملل در سال ۲۰۱۹ اعلام شد و در اتفاقی نادر از میان شش نامزد نهایی جایزه بوکر بین‌الملل، پنج نویسنده زن هستند. این نامزدها برای کسب جایزه ۵۰ هزار پوندی بوکر رقابت می‌کنند.
 • بزرگداشت «عطار نیشابوری» در کیش

  ایسنا: مراسم بزرگداشت «عطار نیشابوری» با سخنرانی غلامحسین ابراهیمی دینانی در جزیره کیش برگزار می‌شود.
 • برنامه عصر جدید غربی است، نه پانتومیم!

  حامد نصرآبادیان از مدرسان و فعالان پانتومیم و تئاتر ایران است که در قسمت اخیر برنامه «عصر جدید» شبکه سه حاضر شد و به اجرای پانتومیم پرداخت. این اجرا و واکنش هیأت داوری برنامه «عصر جدید» نسبت به آن بازتاب بسیاری در فضای مجازی داشت.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر