آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۴۱

 • پیام رئیس‌جمهور به اهالی سینما

  دنیای اقتصاد: سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر از نیمه گذشت و امروز هفتمین روز آن آغاز خواهد شد. در همین رابطه روز گذشته حسن روحانی رئیس جمهور در بخشی از پیام خود نوشته است: «هنر هفتم، زبانی گویا برای انتقال مفاهیم و از کارآمدترین ابزارهای توسعه فرهنگی است.
 • دلیل حذف زنان از موسیقی فجر

  دنیای اقتصاد: دومین نشست رسانه‌ای مسوولان برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر با حضور شاهین فرهت دبیر هنری، شهرام صارمی دبیر اجرایی و علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد در تالار وحدت تهران برگزار شد.
 • اجرای گروه «رستاک» در تالار وحدت

  مهر: گروه موسیقی «رستاک» جمعه ۲۶ بهمن ماه در سومین روز از برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منتخبی از آثار آلبوم‌های خود در حوزه موسیقی اقوام ایران را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد. این گروه موسیقی که طی سال‌های اخیر اجرای آثار خود را بر پایه نغمه‌های مختلف موسیقی اقوام ایران به ویژه شادیانه‌ها تولید کرده، در کنسرت پیش رو قطعاتی از آثار منتخب آلبوم‌های خود از جمله «رنگواره‌های کهن- ۱۳۸۹»، «همه اقوام من – ۱۳۸۹»، «سورنای نوروز – ۱۳۹۱»، «میان خورشیدهای همیشه – ۱۳۹۵» و «بهار- ۱۳۹۷» را برای تماشاگران اجرا خواهند کرد.
 • خداحافظی پولاد کیمیایی از سینمای ایران

  پولاد کیمیایی از سینمای ایران خداحافظی کرد. او که با فیلم «معکوس» در این دوره از جشنواره فیلم فجر حاضر است، در صفحه شخصی‌اش نوشت: «با سلام و عشق به همه شما عزیزانی که سال‌هاست به من لطف داشتید و مثل خانواده من شده بودید برام خیلی سخته که بگم میخوام از سینمای ایران خداحافظی کنم و بگم خیلی سال‌های خوبی بود کنار شما و همکاران عزیزم و خاطرات این سال‌ها همیشه با من خواهد بود ولی به دلیل مهاجرت شاید دیگه کنارتون نباشم و شاید هم بعد چند سال برگشتم...هر چی خدا بخواد همون میشه بدونید تمام این سال‌ها بیشترین تلاشم رو کردم تا جایی که توانم بود تا برای شما خوب ظاهر شم و خودم رو به هنر و اعتماد شما عزیزان متعهد بدونم اگر بیش از این نشد امیدوارم روزی بتونم یا در این زندگی یا در زندگی دیگری جبران کنم به زودی این پیج رو هم خواهم بست ولی قبلش برای شما یک فیلم آخر خواهم گذاشت تا اساسی خداحافظی کنیم... شاید کمی هم درد دل کردم. امیدوارم همیشه سربلند باشید و بدرخشید کوچیک همه شما هستم.»
 • پخش سری جدید «دورهمی» در نوروز ۹۸

  دنیای‌اقتصاد: مرتضی میرباقری، معاون سیمای سازمان صداوسیما از تولید سری جدید برنامه «دورهمی» با اجرای مهران مدیری خبر داد.
 • ماجرای نفرت دو رقیب کاری در یک رمان

  دنیای اقتصاد: رمان «نفرت‌بازی» نوشته سالی تورن با ترجمه فرشاد شالچیان منتشر شد. این رمان داستان دو همکار به نام «لوسی» و «جاشوا» است که رقیب کاری‌اند و از هم نفرت دارند.

بیشتر