آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۵۳۲

 • جنجال حضورسریالی یک خواننده روی آنتن!

  دنیای اقتصاد: حاشیه‌های مربوط به ماجرای مسعود صابری از زمانی مطرح شد که عکس‌هایش در قالب تبلیغ یک کنسرت موسیقی،‌ فضای بسیاری از بیلبوردهای بزرگ تهران را پر کرد. واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی به این اتفاق از همان زمان آغاز شد. طولی هم نکشید که کنسرت این خواننده برگزار شد و تنش‌ها و حواشی پیرامون این خواننده جویای‌نام فزونی گرفت.
 • اهدای کتابخانه شخصی دکتر معین به دانشگاه گیلان

  ایرنا: کتابخانه شخصی دکتر محمد معین استاد و اندیشمند زبان فارسی از سوی خانواده این ادیب فرزانه، به دانشگاه گیلان اهدا و در پژوهشکده گیلان شناسی جانمایی و با حضور جمعی از نخبگان، مفاخر، فرهیختگان و مدیران استان افتتاح شد.
 • نویسنده ایرانی در میان نامزدهای نهایی جایزه پن

  نامزدهای نهایی جایزه پن (قلم) آمریکا در سال ۲۰۱۹ در بخش‌های مختلف معرفی شدند. به گزارش ایبنا، هیات داوران جایزه قلم آمریکا فهرست نهایی این جایزه برای سال ۲۰۱۹ را اعلام کردند؛ جایزه‌ای که هر ساله به معرفی نویسندگان بااستعداد و باتجربه معاصر از جمله نویسندگان کتاب اولی و آنانی که تاثیر ماندگاری بر ادبیات آمریکا داشتند، می‌پردازد.
 • نقاشی جدید جیم کری درباره نفرت‌پراکنی ترامپ

  جیم کری، کمدین مشهور در نقاشی جدیدش دونالد ترامپ را متهم به این کرد که با سیاست‌هایش، شماری از مردم آمریکا را به مشتی کینه‌جو بدل ساخته است.
 • اپرای چکناواریان در تالار وحدت

  ایسنا: اپرای «پردیس و پریسا» اثر لوریس چکناواریان توسط گروه اپرای آیو دوشنبه و سه‌شنبه ۱۵ و ۱۶ بهمن روی صحنه تالار وحدت اجرا می‌شود.
 • بازدید وزیر ارشاد از موسسه گل‌آقا

  دنیای‌اقتصاد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از موسسه گل آقا بازدید کردو در جریان روند شکل‌گیری دوباره این موسسه قرار گرفت. سیدعباس صالحی با اشاره به نقش تاثیرگذار مجله گل‌آقا در دهه ٦٠ گفت: در حوزه فرهنگ و ادب دارای سرشاخه‌هایی از جمله آقای صابری «گل آقا» هستیم که رویش‌های اجتماعی و فرهنگی برای کشور ایجاد کرده‌اند.
 • ساخت یک مجسمه اعتراضی با استفاده از صدها چاقو

  ایسنا: مجسمه هشت متری که از چاقو ساخته شده و به شکل یک فرشته است، نمادی از احترام به تمام کسانی است که در خیابان‌های لندن به وسیله‌ چاقو کشته‌ شده‌اند.این مجسمه از سلاح‌هایی که توسط پلیس ضبط شده‌اند ساخته شده‌ است.
 • استعفای اعتراضی یوسا از انجمن قلم

  ماریو بارگاس یوسا، نویسنده اسپانیایی و برنده جایزه نوبل ادبیات در اعتراض به اقدام رهبران کاتالان علیه دولت این کشور از ریاست افتخاری انجمن جهانی قلم کناره‌گیری کرد. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، یوسا در اعتراض به درخواست گروه آزادی بیان نویسندگان اسپانیا برای آزادی رهبران انجمن مدنی کاتالان اسپانیا از ریاست افتخاری انجمن جهانی قلم (پن بین‌المللی) استعفا کرد.
 • نقد اتاق بازرگانی در «تجارت فردا»

  دنیای اقتصاد: «چرا اتاق بازرگانی از ماموریت اصلی‌اش بازماند؟» این پرسشی است که با تیتر اصلی «در بند خویش» روی جلد سیصد و چهارمین شماره از هفته‌نامه تجارت فردا قرار گرفته است. به اعتقاد نویسندگان این مجله، اتاق بازرگانی به‌عنوان بزرگ‌ترین و دیرپاترین تشکل بخش خصوصی که باید برج مراقبت کسب‌وکار و مدافع آزادی اقتصادی باشد، به سازش با نهاد دولت و سهم‌خواهی متهم شده است.
 • داستان سفری خودشناسانه در «دریایی دیگر»

  دنیای اقتصاد: رمان «دریایی دیگر» نوشته کلودیو مگریس با ترجمه مریم سپهری منتشر شد.
 • نمایشگاه «نگاره‌هایی در سایه» در گالری شلمان

  دنیای‌اقتصاد: نمایشگاه نقاشی‌ مسیحا ماندگار و نوشین محققی با عنوان «نگاره‌هایی در سایه» در گالری شلمان برپاست. در این نمایشگاه ۲۰ اثر از نقاشی‌های این دو هنرمند با ابعاد ۳۰ در۳۰ تا ۱۰۰در ۱۰۰ به‌نمایش درآمده است.
 • رازهای موفقیت از نگاه دکتر حسابی

  دنیای‌اقتصاد: همایش رازهای موفقیت و عوامل شکست، روز گذشته در تالار وزارت کشور برگزار شد. دکتر احمد روستا در این مراسم با تاکید بر ابهام‌زدایی از تفکرات روزانه تاکید کرد که موفقیت در هر عرصه‌ای، هنری یا ورزشی یا حتی کسب و کار، باید مبتنی بر تلاش و کسب دانش باشد.
 • «صف» روی صحنه تماشاخانه سپند

  دنیای اقتصاد: نمایش «صف» به کارگردانی هامون هوشیار در تماشاخانه تازه تاسیس سپند روی صحنه است. داستان نمایش از این قرار است که سه زن که امید خود را برای ادامه زندگی از دست داده‌اند، داوطلبانه تصمیم به پایان زندگی‌شان گرفته‌اند. این سه در فضایی از پیش تعیین شده با هم آشنا می‌شوند. ونوشه واحدی نویسنده «صف»، هامون هوشیار کارگردان و محمد قنبری تهیه‌کننده این اثر نمایشی ۷۰ دقیقه‌ای هستند و برکه بذری، گیز طاهایی، ونوشه واحدی و افشین ملاحسنی نیز به‌عنوان هنرپیشه در آن ایفای نقش می‌کنند. علاقه‌مندان برای تماشای تئاتر «صف» می‌توانند هر شب ساعت ۲۱ به سالن شماره یک تماشاخانه سپند مراجعه کنند.

بیشتر