آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۴۳۹

 • حساب‌و‌کتاب سه جشنواره هنری فجر

  دنیای‌اقتصاد: موضوع بودجه جشنواره‌های فجر به ویژه سه جشنواره بزرگ و مهم آن یعنی فیلم، تئاتر و موسیقی، دستمایه نقدها و تحلیل‌های بسیاری از رسانه‌ها در بسیاری از دوره‌ها بوده است. در چند سال اخیر رقم بودجه این جشنواره‌ها تا حدود قابل توجهی شفاف‌ شده است. اگرچه به نظر می‌رسد برخی از مدیران و برگزارکنندگان جشنواره‌ها رغبتی به اعلام بودجه ندارند اما پیگیری رسانه‌ها به نتیجه رسیده و در سال گذشته رقم بودجه این سه جشنواره معلوم شد. این اتفاق باعث شده تا برگزارکنندگان جشنواره‌ها دقت بیشتری در خرج کردن داشته باشند.
 • ورود مجلس به ماجرای فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی»

  دنیای‌اقتصاد: روند رفع توقیف فیلم‌های سینمایی بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم آغاز شد و بسیاری از فیلم‌هایی که مدت‌ها از اکران باز مانده بودند به نمایش در آمدند. در این میان مشکل برخی فیلم‌ها اما حل نشد که «آشغال‌های دوست داشتنی» ساخته محسن امیریوسفی یکی از مهم‌ترین آنها بود.
 • مراسم یادبود نادر گلچین در نیاوران

  مهر: آیین بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت زنده‌یاد نادر گلچین خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی فردا جمعه در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می‌شود.
 • بلیت‌فروشی برای شام خوردن با رابرت دنیرو

  مهر: رابرت دنیرو بازیگر ۷۵ ساله اهل نیویورک که برای نقش‌آفرینی‌هایش در فیلم‌های «پدرخوانده ۲»، «راننده تاکسی» و «رفقای خوب» شناخته می‌شود، قرار است در ماه نوامبر در دو ضیافت رسمی شام در شهرهای لیدز و بیرمنگام در کشور انگستان حضور یابد. ضیافت «یک تجربه با دنیرو» در روز ۲۶ نوامبر در مرکز نمایشگاه نیوداک در موزه سلطنتی تسلیحات در شهر لیدز برگزار خواهد شد.
 • «قول» شان پن در شبکه ۴

  فیلم سینمایی «قول» به کارگردانی شان پن امروز پنج‌شنبه از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. این فیلم که اثری در گونه جنایی، معمایی است در سال ۲۰۰۱ بر پایه رمان موفقی با همین نام اثر فریدریش دورنمات ساخته شده است.
 • «عاشقانه‌هایی که می‌خندند» در بازار کتاب

  مجموعه شعر«عاشقانه‌هایی که می‌خندند» سروده فرامرز محمدی‌پور منتشر شد. این کتاب شعرهای کوتاه شاعر را در برمی‌گیرد و در دو بخش با نام‌های «این بازی همیشه هست» و «الهام لحظه‌ای» تدوین شده است.
 • کیم کارداشیان خطرناک‌ترین سلبریتی اینترنت شد

  خبرآنلاین: کیم کارداشیان، سلبریتی مشهور شبکه‌های اجتماعی خطرناک‌ترین نام در جست‌وجو‌های اینترنتی انگلستان است که با جست‌وجوی نامش احتمال هدایت شدن به سایت‌های آلوده به بدافزار زیاد است. در حالی که سال گذشته کریگ دیوید خواننده مشهور انگلیسی عنوان خطرناک‌ترین سلبریتی فضای مجازی این کشور را یدک می‌کشید، امسال این عنوان به کیم کارداشیان ستاره برنامه‌های ریالیتی تلویزیون رسید. بر اساس گزارش شرکت «مک‌آفی» تعداد لینک‌های آلوده فضای مجازی مرتبط با نام کیم کارداشیان بیش از هر سلبریتی دیگری است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر