آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۳۳۷

 • پایان «صدای بی‌سیما»‌ی ساز در تلویزیون؟

  دنیای اقتصاد: نمایش تصویر ساز در تلویزیون سال‌های سال یک تابوی بزرگ بود. ایده‌ای که اگرچه معلوم نبود با چه هدف و مکانیزمی برای تلویزیون تعریف شده اما سال‌ها بر آنتن حکومت کرد و مانع از پخش تصویر ساز شد و حتی سازهای بومی و محلی مردم در مناطق مختلف کشور را از صفحه نمایش جعبه جادویی سانسور کرد.
 • پل‌های بازنمایی اقتصاد در ادبیات

  دنیای اقتصاد: بسیاری از منتقدان، ادبیات به‌ویژه رمان را موضوع مستندتری برای بازنمایی واقعیات هر عصر می‌دانند تاجایی که مثلی رایج است که «تاریخ دروغ راست‌نماست و رمان راست دروغ‌نما». این نکته در زمینه مسائل اقتصادی نیز صدق می‌کند و هم‌اکنون با خواندن بسیاری از آثار معاصر و گذشته می‌توان به چگونگی مناسبات اقتصادی در دوران مختلف پی برد. همان‌طور که به‌تازگی در مقاله سایت کوارترز آمده است ادبیات و تئوری‌های‌ اقتصادی غالبا درباره یک موضوع یکسان حرف می‌زنند اما با زبان‌های مختلف. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، در این مقاله آمده است، از نگاه اقتصاد رفتاری، رفتارهای بشری غیرعقلانی و در تغییر مستمر است و بشر عوامل مربوط به احساسات و عواطف را در تحلیل و فهم بازارها و عوامل اقتصادی به‌کار می‌گیرد. نویسنده این مقاله، رابطه بین ادبیات و اقتصاد را مانند یک هرم سه‌بخشی در نظر گرفته است.
 • امیر جدیدی ایفا گر نقش جهان پهلوان تختی

  امیر جدیدی، بازیگر جوان سینما به پروژه سینمایی «غلامرضا تختی» به کارگردانی بهرام توکلی پیوست.
 • دومینوی اتهامات اخلاقی به مورگان فریمن ۸۰ساله رسید

  ۸ زن با طرح شکایتی مدعی شدند که مورد آزار و اذیت جنسی از سوی «مورگان فریمن» بازیگر برنده اسکار هالیوودی قرار گرفتند. به گزارش «ایسنا» به نقل از گاردین، پس از اینکه رسوایی اخلاقی در هالیوود دامن بسیاری از چهره‌های سرشناس از «هاروی واینستاین» تا «کوین اسپیسی» و «رومن پولانسکی» را گرفت، هشت زن از «مورگان فریمن» چهره شناخته‌شده سینمای جهان به اتهام سوء استفاده و آزار و اذیت شکایت کرده‌اند.
 • شیک و مجلسی در تجارت فردا

  هفته‌نامه تجارت فردا در شماره ۲۷۰ خود به موضوع نقش قانون‌گذار در شکل‌گیری ابرچالش‌ها پرداخته است.
 • درگذشت مجری قدیمی تلویزیون

  سیدمصطفی موسوی، مجری صداوسیما درگذشت.
 • لغو نمایش «در» به دلایل مبهم

  اجرای نمایش «در» به کارگردانی شهاب مهربان تا اطلاع ثانوی متوقف و صفحه بلیت‌فروشی اینترنتی این نمایش بسته شد. به گزارش «ایلنا»، فاطیما بهارمست بازیگر این نمایش در صفحه اینستاگرام خود خبر از تعطیلی موقت این نمایش داد. در متن اینستاگرامی بهارمست که به نقل از شهاب مهربان کارگردان این نمایش آورده، آمده است: درِ نمایش «در» بنا به دلایلی تا اطلاع ثانوی بسته شد. این خبر صرفا...تاکید می‌کنم صرفا... جهت اطلاع‌رسانی برای دوستانی هستش که بلیت این نمایش رو برای چند روز آتی تهیه کردند...شهاب مهربان.»به نظر می‌رسد دلیل این تعطیلی انتشار ویدئویی از پشت صحنه این نمایش در صفحه اینستاگرامی یکی از بازیگران خانم سینما و تئاتر باشد.

بیشتر