آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۳۳۰

 • وداع با صدای ماندگار تلویزیون

  دنیای اقتصاد: حدود ۹ سال پیش در میانه اتفاقات انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ شایعه کناره‌گیری قاسم افشار در شبکه‌های مجازی چرخید و بعد از آن دیگر کسی سیمای گوینده قدیمی تلویزیون را با آن صدای ماندگارش ندید. زمان گذشت و دیگر کسی متوجه کناره‌گیری صدای ماندگار از تلویزیون نشد. حرف و حدیث‌ها فراوان بود و همین باعث می‌شد تا همکاران قدیمی‌اش گاهی سر صحبت را باز کنند و به سوالات مردم و خبرنگاران درباره سرنوشت او سخن بگویند. حدود ۵ سال پیش اما یک روزنامه‌نگار در صفحه شخصی‌اش از دیدار اتفاقی خود با گوینده خاطره انگیز نوشت و در کنار آن عکسی را هم منتشر کرد. موهای قاسم افشار یک‌دست سفید شده بود و چهره‌اش هم بسیار شکسته. شباهت زیادی به چهره قدیم خودش نداشت؛ اما مثل همیشه لبخندی بر لب داشت.
 • نوای غربت موسیقی خراسان در تهران

  کنسرت «شب‌های موسیقی خراسان» که چندی پیش به‌دلیل فروختن تنها ۸ بلیت لغو شده بود، این بار با استقبال مواجه شده و بلیت‌های سه سانس از این رویداد به‌طور کامل فروخته شده است. اسفندماه سال گذشته قرار بود تا هفته موسیقی خراسان در تهران برگزار شود و چندتن از هنرمندان موسیقی نواحی خراسان در شهر تهران روی صحنه بروند.
 • بازگشت محب اهری به «صبح جمعه با شما»

  حسین محب اهری، بازیگر و کارگردان بعد از سال‌ها دوری مجددا به جمع بازیگران برنامه «صبح جمعه با شما» اضافه شد.به گزارش خبرگزاری مهر، وی قرار است با شخصیت آقا معلم با مخاطبان ارتباط برقرار کند. البته آقا معلم با شخصیت محبوب او در برنامه تلویزیونی «مبصر پنج ساله» که سال‌ها قبل از تلویزیون پخش می‌شد تفاوت‌های بسیاری دارد. حسین محب اهری درباره نقش خود گفت: این نقش جای خود را حسابی در دل مردم باز می‌کند. ارتباط بین مخاطب و رادیو با «صبح جمعه با شما» بسیار بهتر و قوی‌تر خواهد شد و هر چه بگذرد، اشکالات این برنامه برطرف و نقاط مثبتش تقویت می‌شود.
 • نمایش فوتبال در سینماها با جلب رضایت صاحبان فیلم

  سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد سینماداران باید برای نمایش فوتبال در سینمایشان از نیروی انتظامی مجوز بگیرند و رضایت صاحبان فیلم‌های در حال اکران را نیز جلب کنند.
 • تصویر زندگی عشایر در نمایشگاه «چیزی شبیه زندگی»

  نمایشگاه عکس «چیزی شبیه زندگی» با هنرمندی اسحاق آقایی با موضوع زندگی عشایر استان کهکیلویه و بویراحمد از فردا در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. اسحاق آقایی نیز درباره این نمایشگاه گفت: عکاسی از عشایر برای من یک جوشش فرهنگی است و در روزگاری که مدرنیته در تمام ساختارهای جامعه رسوخ یافته و زندگی ایلی نیز بی‌تاثیر از آن نیست، برای من که خود این نوع زندگی را تجربه کرده‌ام فراموش کردن آیین‌ها و باورهای ایلی در این رهگذر سخت است. همین دغدغه باعث گرایش من به عکاسی از عشایر با نگاهی جامعه‌شناسی و مردم‌نگاری شده است. نمایشگاه عکس «چیزی شبیه زندگی» از ساعت ۱۷ روز جمعه با برگزاری مراسم افتتاحیه در گالری «بهار» خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. این نمایشگاه تا روز چهارشنبه دوم خردادماه میزبان مخاطبان خواهد بود.
 • پرونده ترانه نوین ایران در مجله ویرگول

  تازه‌ترین شماره مجله ویرگول با ویژه‌نامه‌ای مفصل درباره سیر ترانه‌سرایی در ایران منتشر شده است. در این شماره مطالب متنوعی درباره ریشه‌های شکل‌گیری ترانه در ایران تهیه شده که مخاطب را به‌طور کامل در جریان شکل‌گیری این ژانر قرار می‌دهد.
 • رمان «شیرین مثل اسپرسو» در ویترین کتابفروشی‌ها

  رمان کوتاه «شیرین مثل اسپرسو» نوشته لیلا عوفی منتشر شد. داستان این رمان شروع قابل‌توجهی دارد و در نخستین برخورد مخاطب را جذب قصه می‌کند. شروع داستان این‌گونه است:«صدای راهنمای ماشین درست مثل شمارش معکوس انفجار بمب، تمام تنم را می‌لرزاند. هنوز هم دودلم. شک دارم. نمی‌دانم کار درستی است یا نه. نگاهی به آینه می‌اندازم، خودم را از شر صدای راهنما خلاص می‌کنم و بدون اینکه سرعتم را کم کنم، می‌پیچم داخل محوطه پارکینگ.» «شیرین مثل اسپرسو» نوشته لیلا عوفی با ۱۵۲ صفحه و قیمت ۱۵ هزار تومان از سوی نشر گاندو منتشر شده است.
 • اجرای «پک» در تماشاخانه استاد انتظامی

  نمایش «پک» به کارگردانی حسین احمدی‌قاجاری در تماشاخانه استاد انتظامی آغاز شد. درام اجتماعی «پک» با سبک رئالیسم جادویی به نویسندگی فاطمه مکاری و کارگردانی حسین احمدی‌قاجاری تا ۲۲ خرداد ماه هر شب از ساعت ۲۱ در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران به نمایش درخواهد آمد.سروش طاهری، مانلی حسین‌پور و مهبد قناعت‌پیشه بازیگران، حسن زارع، دستیار کارگردان و حسین احمدی‌قاجاری طراح صحنه این نمایش هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر