آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۳۱۷

 • متاستاز رسوایی‌های اخلاقی از اسکار به نوبل

  دنیای اقتصاد: پس از حواشی بی‌شمار مربوط به رسوایی‌های اخلاقی در جهان سینما و به‌ویژه در جایزه اسکار، از چندی پیش حاشیه‌های اخلاقی نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۸ مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. گو اینکه پس از رسوایی هاروی واینستین در تعرض به برخی از بازیگران سینمای هالیوود، جنبش‌های متعددی برای دفاع از قربانیان تعرض جنسی شکل گرفت. این جنبش‌ها قدم به قدم پیش رفت و نام‌ها و برندهای فرهنگی مشهوری را به رسوایی کشاند. این بار اما رسوایی جنسی گریبان آکادمی اسکار را گرفته و جهان را شوکه کرده است. این شوک به این دلیل بزرگ و اثرگذار شد که کسی تصور نمی‌کرد در مرکزی که قرار بود کانون صلح جهان باشد و برای گسترش صلح و انسان‌دوستی تلاش کند، «تعرض جنسی» موضوعیت پیدا کند.
 • انتقاد صریح خواننده پیشکسوت از وضعیت موسیقی ایران

  عبدالوهاب شهیدی، خواننده پیشکسوت موسیقی ایران با گله از کم‌توجهی به موسیقی ایرانی از نگرانی‌های خود در زمینه آواز سخن گفت.
 • رد شایعه پول دادن به مهمانان خارجی جشنواره جهانی فجر

  دبیر سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با تاکید بر اینکه ریالی به مهمانان خارجی برای حضور در این جشنواره پول نداده‌اند از چگونگی برگزاری این جشنواره سخن گفت.
 • پرده برداری از مجسمه‌‌‌ اهدایی تونی‌کرگ به موزه‌ هنرهای معاصر

  مراسم رونمایی از مجسمه‌ اهدایی تونی کرگ هنرمند انگلیسی-آلمانی با عنوان «ریشه‌ها و سنگ‌ها» به موزه‌ هنرهای معاصر تهران، ظهر دیروز با حضور مجید ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی‌محمد زارع سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران و جمعی از هنرمندان، در باغ مجسمه‌ موزه‌ هنرهای معاصر برگزار شد.
 • گله دوبلور «زبل خان» در مراسم بزرگداشتش

  اکبر منانی، دوبلور پیشکسوت سینما و تلویزیون در مراسم بزرگداشتش از خاطرات خود در حوزه دوبله انیمیشن‌ها صحبت کرد.
 • افتتاح نمایشگاه «سودای قطاعی» با سخنرانی آیدین آغداشلو

  همزمان با گشایش نمایشگاه «سودای قطاعی» امروز دوشنبه آیدین آغداشلو، نقاش و منتقد با موضوع مروری بر هنر قطاعی سخنرانی می‌کند.
 • تور کنسرت «سماع کوبان» به سرپرستی کامبیز گنجه‌ای

  تور کنسرت کوبه‌ای «سماع‌کوبان»‌ به سرپرستی کامبیز گنجه‌ای از جمعه چهاردهم اردیبهشت‌ماه از شهرستان گرگان آغاز می‌شود. در بخشی از این کنسرت که ساعت ۲۱ برگزار خواهد شد، حسین رضایی نیا و مرشد مهرگان به اجرای قطعاتی همراه با سازهای تنبک، دف، ضرب زورخانه، بندیر و داربوکا می‌پردازند.
 • بازگشت برنامه قدیمی «صبح جمعه با شما»به رادیو

  برنامه «صبح جمعه با شما» پس از حدود دو دهه تعطیلی به جدول پخش رادیو ایران بازمی‌گردد. به گزارش خبرگزاری مهر، حمید شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی گفت: در سال‌های گذشته این برنامه با نام‌های مختلف از جمله «قند و نمک»، «جمعه ایرانی» و «رادیو جمعه» در جدول پخش شبکه‌های رادیویی حضور داشته است و در حال حاضر مقدمات احیای این برنامه فراهم شده و از نیمه اردیبهشت ماه شنوندگان رادیو ایران می‌توانند باز هم شنونده برنامه «صبح جمعه با شما» باشند.
 • مستند زندگی نخبگان بعد از مهاجرت در شبکه افق

  مجموعه مستند «میراث آلبرتا» روایتی از زندگی، کار و تحصیل نخبگان ایرانی در کشورهای اروپایی در ۸ قسمت از شبکه افق پخش می‌شود.
 • داستان‌های محبوب علی اشرف درویشیان در بازار

  هفتمین جلد از مجموعه «داستان‌های محبوب من» با انتخاب علی اشرف درویشیان و رضا خندان راهی بازار نشر شد. این کتاب مربوط به گزینش‌ها و نقدوبررسی‌های درویشیان و خندان از مجموعه‌کتاب‌های منتشر شده در سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۳۹ است. از جلد اول و دوم مجموعه «داستان‌های محبوب من» که به دهه ۷۰ اختصاص دارد تا جلد هفتم، یک دوره ۸۰ ساله داستان‌های کوتاه ادبیات ایران انتخاب و نقد و بررسی شده‌اند.
 • اجرای «دو روایت از شکسپیر» در تماشاخانه سنگلج

  نمایش «دو روایت از شکسپیر» به نویسندگی و کارگردانی اصغر نوری از فردا سه‌شنبه با اجرای ویژه عکاسان به تماشاخانه سنگلج می‌آید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر