این خواننده و آهنگساز افزود: من کسانی را می شناسم که آدم های کاربلدی هستند اما به دلیل وضعیت بازار موسیقی در ۲ سال گذشته عملا خانه‌نشین شده‌اند و حتی برای گذران زندگی به مسافرکشی روی آورده‌اند. حسین‌زاده بیان کرد: متاسفانه هیچ برنامه‌ای برای بهبود وضعیت معیشتی هنرمندان موسیقی وجود ندارد و هیچ‌کس حمایتی نمی‌کند. البته باید این را هم بگویم که قبل از کرونا نیز اوضاع خیلی خوب نبود اما همه‌چیز تا این اندازه بسته نبود و روزنه‌هایی وجود داشت که حالا همان‌ها هم بسته شده‌اند.

این آهنگساز و تنظیم‌کننده که مدتی است به حوزه خوانندگی نیز وارد شده است، درباره آسیب‌های خواننده‌سالاری در موسیقی ایران توضیح داد: متاسفانه در این سال‌ها خواننده‌سالاری آسیب زیادی به موسیقی ایران زده است.

در این شرایط فقط کار خواننده دیده می‌شود که البته در تمام دنیا همین رویه وجود دارد ولی تفاوت این است که آن‌ها برای آهنگساز و تنظیم‌کننده و نوازنده و ناظر ضبط سهم قائل هستند اما در ایران عملا خالق یک قطعه کاملا نادیده گرفته می‌شود و موفقیت یک اثر فقط به پای خواننده نوشته می‌شود.

علی حسین‌زاده تصریح کرد: من در موسیقی پاپ کارهایی ساخته‌ام که برخی از آن‌ها به حافظه مردم راه پیدا کرده اما چون خواننده مشهور بوده هیچ‌کس سهمی برای من قائل نبوده است؛ در حالی که اگر آن کارها دیده می‌شدند، بسیار می‌توانستند در بهبود وضعیت کاری من تاثیر داشته باشند. متاسفانه حتی خوانندگانی که این دسته از کارهایم را خوانده‌اند هم تلاشی برای معرفی من نکردند.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند