کتاب بولتون هم پرفروش شد و در هفته نخست انتشار بیش از ۷۵۰ هزار نسخه فروش داشت. سی‌ان‌ان گزارش داده این روزها نوشتن درباره ترامپ بازار داغی دارد. کتاب‌هایی مثل «ترس» نوشته باب وودوارد، کتاب جیمز کومی و البته «خشم و هیاهو» از نمونه‌های مشهور این ژانر هستند.این کتاب‌ها در بیشتر موارد پرفروش‌ شده‌اند و گاهی حتی واکنش‌های ترامپ و تیمش علیه کتاب به فروش بیشتر آن کمک کرده است. اتفاقی که به نظر می‌رسد درباره کتاب «خیلی زیاد و همیشه ناکافی» هم روی داده است.  مری ترامپ که خود یک روان‌شناس بالینی است در این کتاب به بررسی اختلال‌های عملکردی خانواده ترامپ می‌پردازد که به گفته او دونالد ترامپ را شکل دادند.

 او می‌گوید وقتی رئیس‌جمهور مردی جوان بود چند مورد رفتار شوکه‌کننده از او دید که شامل تقلب آکادمیک برای وارد شدن به یک دانشگاه تجاری معتبر و رفتار وحشتناک با زنان می‌شد. گفته می‌شود مری ترامپ یکی از منابع کلیدی تحقیقات برنده جایزه پولیتزر نیویورک تایمز درباره امور مالیاتی خانواده ترامپ بوده است. در حال حاضر دادگاه عالی ایالات متحده این مساله را در نظر دارد که آیا اسناد مالیاتی و مالی رئیس‌جمهور را برای عموم مردم منتشر کند یا خیر. چند روز پیش معاون رسانه‌های کاخ سفید گفت رئیس‌جمهور «هیچ پاسخی ندارد، به غیر از اینکه کتاب حاوی دروغ‌ها و اتهام‌های مسخره است که هیچ پایه‌ای در حقیقت ندارند.» مری ترامپ کتابش را در قالب یک مطالعه شخصیتی از نقطه دید یک روان‌شناس بالینی نوشته است. ترامپ سعی کرد جلوی انتشار کتاب را بگیرد اما دادگاه رای به انتشار کتاب داد و انتشارات سایمون اند شوسترتاریخ انتشار آن را دو هفته جلو آورد.

مری ترامپ در کتاب خود می‌نویسد در روزی که ترامپ رئیس‌جمهور شد، «من هم اطراف خانه‌ام راه می‌رفتم و مانند خیلی‌های دیگر شوکه شده بودم، اما خیلی شخصی‌تر. حس می‌کردم که انگار ۶۲ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۶۳۶ رای‌دهنده انتخاب کرده‌اند این کشور را تبدیل به نسخه کلان خانواده دارای اختلال عملکرد و هولناک من بکنند.»

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند