پیش از این بهمن کیارستمی، دیگر فرزند عباس کیارستمی گفته بود: «باتوجه به اینکه در این موضوع مسائل پیچیده‌ حقوقی مطرح است، نمی‌توان پیش از طرح مساله در دادگاه اظهارنظر کرد، در عین حال امیدوارم این حواشی، بر اصل موضوع یعنی کتاب «من خانه‌م» اثر نگذارد، حاشیه‌هایی که فراموش می‌شوند و کتابی که می‌ماند.»

کتاب من خانه‌م با زیرعنوان «‌پاره نامه‌هایی از عباس کیارستمی» که حاوی نامه‌های خصوصی این فیلم‌ساز برجسته ایرانی به همسرش است از سوی انتشارات نظر چاپ و در ۸۵ صفحه به بازار عرضه شده بود.

همزمان با انتشار این کتاب شکایت‌هایی از سوی گیرنده این نامه‌ها مطرح و اعلام شد انتشار نامه‌های خصوصی میان دو نفر نیاز به اجازه هر دو نفر دارد و وارث کیارستمی (یعنی یکی از فرزندان او که اقدام به چاپ کتاب کرده بود) از طرف دیگر این نامه‌ها کسب اجازه نکرده بود.

پس از مرگ عباس کیارستمی فیلمساز صاحب سبک ایرانی، آثار نوشتاری و تصویری بسیاری درباره او منتشر شد که برخی از آنها نیز با حاشیه‌های بسیاری در حقوق نشر و حقوق وارثان این چهره مطرح ایرانی ایجاد کرد. کتاب «من خانه‌م» نیز از جمله این آثار است که البته با دستور قاضی از روز گذشته مشمول جمع‌آوری از بازار شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند