لیلا حاتمی در این یادداشت نوشت: «حضور من در این سریال با این قول و قرار صورت گرفت که این نقش در بازنویسی فیلم‌نامه رشد و عمق پیدا کند. وعده دادند نویسنده‌ای در راه است؛ اما هرگز نویسنده‌ در راه، به این پروژه نرسید و نویسنده‌ اصلی سریال و تهیه‌کننده نیز نیازی در جدی گرفتن درخواست‌های من حس نکردند.... کار تا  آنجا پیش رفت که توان ادامه‌ همکاری از من سلب شد. »

او در ادامه نوشته است: «بعد از تلاطم‌های بسیار فرساینده و مطلقا بی‌نتیجه، توافق کردیم من و «آناهیتا» از سریال خارج شویم و طرحی برای داستان و خروج این شخصیت صورت بگیرد، با این تعریف «آناهیتا» مصمم می‌شود اسرار شرکت را فاش کند؛ اما قدرت پشت پرده‌ شرکت، او را از پا در می‌آورد و... شکل خروج آناهیتا از داستان، اهمیتش برای من، غیر از نقش و ملاحظات شغلی، در این بود که با تماشاگری که نقش را دنبال کرده بود، مراسم خداحافظی را به جا آورد؛ اما در شکل کنونی به‌نظر می‌آید من سریال را بدون ملاحظه و احساس تکلیف نسبت به تماشاگر رها کرده‌ام و به این دلیل ناپیدا شده‌ام. چنین کاری خلاف اصول و حساسیت‌های من است. »

ابن بازیگر در پایان این یادداشت کوتاه تاکید کرده است: «اگرچه نوشتن این یادداشت تغییری در چیزی ایجاد نمی‌کند، اما حداقل می‌تواند سهم من، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده را از این تقصیر روشن‌تر کند.»  سریال «نهنگ آبی» به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان هر هفته در شبکه نمایش خانگی در حال توزیع است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند