آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۱۲۹

  • شاهد دوم رونق صنعت

    دنیای‌اقتصاد: «تداوم رشد تولید» و «بهبود چشم‌انداز بنگاه‌های تولیدکننده» دو پیام مهمی است که از خلال بررسی گزارش یازده‌ماهه تولید کالاهای منتخب قابل رصد است. این گزارش که همزمان با تایید خبر احیای تولید، از افزایش چشم‌گیر تولید ۲۶ کالای منتخب خبر می‌دهد، شرایط باثبات گزارش‌شده در شاخص مدیران خرید در بهمن ۹۹ را تایید می‌کند. گزارش وزارت صمت گویای بهبود وضعیت تولید در سه بخش صنعت، معدن و پتروشیمی است. از نکات مهم این گزارش، رشد تولید محصولاتی نظیر فولاد، مس، آلومینا، سیمان و پتروشیمی درکنار رونق چشم‌گیر صنایع لوازم خانگی است.
  • به‌دنبال تسهیل بستر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هستیم

    گروه شرکت‌ها: ایمیدرو به‌دنبال تسهیل شرایط و تشویق بخش‌خصوصی برای سرمایه‌گذاری است. وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه کربنات کلسیم رسوبی و آهک هیدراته داراب گفت: طبق تفاهم انجام شده با بانک صنعت و معدن، ۴ تا‌ ۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه، تکمیل و ایجاد مجموعه‌های جدید در بخش معدن و صنایع معدنی اعتبار فراهم شده است.
  • فرآیند ارتباط صنعت و دانشگاه در فولادمبارکه شفاف است

    گروه شرکت‌ها: فرآیند تحقیق و توسعه از دیرباز در این شرکت به‌صورت نظام‌مند شکل گرفته و در این فرآیند، ارتباط صنعت و دانشگاه کاملا شفاف است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر