آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۱۰۷

 • حذف مزاحمان استارت‌آپ‌ها؟

  دنیای‌اقتصاد: براساس مصوبه شورای ‌عالی اداری، از این پس کسب‌وکارها در ابتدای راه‌اندازی نیازی به مجوزهای دست و پاگیر نخواهند داشت و این مجوزها و نظارت بر آنها به بعد از زمان راه‌اندازی موکول خواهد شد. با چنین تصمیمی برخی از موانع مهم پیش‌روی استارت‌آپ‌ها در مراحل اولیه رشد از پیش‌رو برداشته می‌شود. این مصوبه البته به معنای حذف انبوه مجوزها برای راه‌اندازی کسب‌وکار نیست، اما شروع به کار را تسهیل می‌کند.
 • منوی نشست تخصصی همایش یازدهم فولادسازان

  دنیای‌اقتصاد: یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با نگاهی به بازار، چهارم تا ششم اسفند‌ماه به شکل آنلاین-حضوری برگزار می‌شود. در این همایش برگزاری چند نشست تخصصی پیش‌بینی شده است. «تعاملات دو حوزه فولاد و سنگ‌آهن، چالش‌ها و راهکارها» و «صادرات در دوره پساترامپ» عنوان یکی از نشست‌های تخصصی است که در روز اول همایش (۴ اسفند) برگزار خواهد شد.
 • صنعتی‌شدن؛ آنتی‌تز تحریم

  پوریا آراستی پژوهشگر سیاست‌گذاری عمومی در مدرسه اقتصاد لندن
  مدتی است بحث بر سر بازگشت آمریکا به برجام داغ شده است. تحلیل‌های مختلفی در این رابطه ارائه شده و اغلب تحلیل‌ها بازگشت آمریکا به برجام را پیش‌بینی می‌کنند. با بازگشت آمریکا به برجام، بخش قابل‌توجهی از تحریم‌ها برداشته خواهد شد و امید می‌رود نظام بانکی و مالی ما بتواند تنفس طبیعی خود را از سر گیرد. اما جزئیات تحلیل‌ها، خبرهای خوبی با خود به همراه ندارند. متاسفانه، بازگشت آمریکا به برجام قرار نیست به هیچ‌عنوان به سادگی رخ‌ دهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر