آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۹۸۰

 • بهبود خفیف تولید در چین

  دنیای‌اقتصاد: «سازمان توسعه صنعتی ملل‌متحد (یونیدو)» تازه‌ترین گزارش «تولیدات صنعتی/ کارخانه‌ای جهان» خود را منتشر کرد، گزارشی که عبارت «تولیدات جهانی فروپاشیده است، اما تولیدات چین علائم اولیه بهبود را نشان می‌دهد» را در عنوان دارد. به گزارش این سازمان، در حالی تولیدات صنعتی-کارخانه‌ای جهان در مجموع سال ۲۰۱۹ وضعیت رکودی را تجربه کرد که با بحران‌های اقتصادی «کووید-۱۹» در سال ۲۰۲۰ نیز این وضعیت رکودی روندی رو به وخامت گرفت. فعالیت‌های اقتصادی عمده کشورهای جهان از ماه مارس (اسفند) تاکنون به خاطر اقدامات مقابله با بیماری متوقف شده است.
 • افتتاح مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران

  دنیای‌اقتصاد: مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد. به گزارش «ایسنا»، یک تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با هدف توسعه نفوذ فناوری در حوزه معدن و صنایع معدنی و حمایت مشترک از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه به امضای طرفین رسید.
 • استعلام غیرحضوری مصرف برق برای تهرانی‌ها فراهم شد

  دنیای اقتصاد: مشترکان برق پایتخت می‌توانند بدون خروج از منزل و محل کار، قبض برق و سوابق مصرف اشتراک خود را مشاهده و دریافت کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسعود عزیزی، معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از مشترکان تهرانی درخواست کرد در صورت نیاز به ارائه قبض برق اشتراک خود به سایر دستگاه‌های اجرایی، همچون مدارس، دانشگاه، بانک‌ها یا سازمان امور مالیاتی، از مراجعه حضوری به مناطق برق، خودداری کرده و اطلاعات مورد نیاز را با مراجعه به میز خدمت الکترونیک این شرکت به نشانی www.tbtb.ir دریافت کنند. وی خاطرنشان کرد: روند مصرف اشتراک برق در سال‌های گذشته به تفکیک، در این پایگاه اینترنتی قابل مشاهده بوده و قبض برق مربوط به هر دوره نیز به شکل فایل الکترونیکی، قابل دریافت و چاپ است. عزیزی همچنین از سایر دستگاه‌های اجرایی درخواست کرد به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، در صورت نیاز به ریز اطلاعات مربوط به مصرف برق مشترکان از ارجاع آنان به مناطق برق، خودداری کنند.
 • برنامه‌ریزی برای تولید تلفن‌همراه با مشارکت آسیایی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: این سازمان مطالعات تولید گوشی‌های هوشمند تلفن‌همراه به‌صورت قطعات منفصله اعم از SKD و CKD، از طریق به‌هم‌رسانی فعالان داخلی با شرکای آسیایی توانمند را آغاز کرده است. به گزارش ایدرو، امیر بیات در نشست هماهنگی و بررسی الزام‌های تولید گوشی‌های تلفن همراه در کشور که با حضور سیدستار هاشمی، معاون فناوری و مدیران وزارت ارتباطات برگزار شد، افزود: با توجه به اهمیت فزاینده عرصه فناوری اطلاعات و صنایع مرتبط، این سازمان برای حمایت از تولید تلفن‌های همراه با ایفای نقش به‌هم‌رسانی، توسعه‌ای و تسهیل‌گرانه خود پیشگام خواهد بود.
 • استارت تعمیرات نیروگاهی زده شد

  دنیای‌اقتصاد: به‌منظور افزایش آمادگی نیروگاه‌ها برای پیک تابستان سال آینده برنامه ۱۰۰ هزار مگاواتی تعمیرات سالانه نیروگاه‌های برق کشور آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، پیش از فرا رسیدن پیک مصرف برق سال آینده حدود ۱۰۰ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در نیروگاه‌های سراسر کشور اجرا خواهد شد و براساس ارزیابی صورت گرفته، برنامه تعمیراتی پیش‌بینی شده برای این دوره نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۱۱ درصدی داشته است. پرستو نریمیسا، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بهره‌برداری و بازار برق شرکت نیروی برق حرارتی در این رابطه گفت: این موضوع نشان از افزایش توانمندی بهره‌برداران و شرکت‌های وابسته به فعالیت‌های مرتبط با تعمیرات نیروگاهی است که با رشد ظرفیت نصب شده در کشور علاوه بر تمرکز بر ساخت داخل و افزایش توانمندی نیروی متخصص، موفق به کاهش زمان تعمیرات و انجام حجم بیشتر از ظرفیت تعمیراتی در دوره شده‌اند. وی یادآور شد:‌ به‌منظور حصول اطمینان از کارکرد مناسب واحدهای حرارتی در دوره اوج بار، همه ساله انجام تعمیرات اساسی و دوره‌ای، بازدید مسیر داغ و اتاق احتراق واحدهای مختلف حرارتی در نیروگاه‌های خصوصی و دولتی از نیمه شهریور تا پایان اردیبهشت‌ماه سال بعد در دستور کار قرار دارد. نریمیسا اضافه کرد:‌ در این راستا در دوره منتهی به خرداد امسال با وجود تمامی محدودیت‌های مالی و مشکلات دوران شیوع بیماری کرونا بیش از ۹۰ هزار مگاوات برنامه تعمیرات توسط متخصصان داخلی در نیروگاه‌های حرارتی موجود با موفقیت صورت پذیرفته است.
 • بنگاه‌های کوچک و متوسط محرک رشد فراگیر

  دنیای اقتصاد: سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) در گزارشی با بررسی وضعیت شرکت‌های کوچک و متوسط ۳۶ کشور، به تحلیل اشتغال این بنگاه‌ها و همچنین نیازها و مشکلات آنها پرداخته است. این سازمان بر لزوم اتخاذ سیاست‌های جدید برای استفاده از ظرفیت مشاغل کوچک و متنوع به‌عنوان محرک رشد فراگیر و پایدار تاکید دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر