آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۷۲

 • ۱۲ پیشنهاد برای تامین مالی بنگاه‌ها

  دنیای‌اقتصاد: «تامین مالی» در بحران کرونا چگونه آسیب نبیند؟ تازه‌ترین گزارش‌ «اقتصاد کرونا»، نشان می‌دهد شیوع کرونا و آثار مخرب آن بر فعالیت‌های اقتصادی، باعث شده جریان‌های درآمدی و هزینه‌ای کسب‌وکارهای ایرانی مختل شود. این در حالی است که مطالعات و بررسی‌ها حکایت از آن دارد که موضوع تامین مالی یکی از مهم‌ترین حوزه‌های مورد توجه در محیط کسب‌وکار به‌ویژه در بحران‌های اقتصادی است.
 • نتایج تست‌کرونا در ۸ صنف

  دنیای‌اقتصاد: تاثیر شیوع کرونا بر واحدهای صنفی تولیدی-خدماتی بررسی شد. مرکز پژوهش‌های مجلس با هدف اطلاع سیاست‌گذاران کشور از تاثیر کرونا بر اشتغال و فروش واحدهای تولیدی خرد در سراسر کشور، در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ مطالعه‌ای پیمایشی تعریف و طی ۱۵روز ابتدایی سال ۱۳۹۹ آن را با ابزار پرسشنامه بسته و با روش تلفنی اجرا کرد. جامعه آماری این مطالعه، ۴۶۵ هزار مالک یا مدیر واحدهای تولیدی صنفی رسمی (دارای پروانه) از سراسر کشور بوده است که اطلاعات آنها توسط اتاق اصناف در سال ۱۳۹۷ در اختیار مرکز پژوهش‌ها قرار گرفته است.
 • بخش صنعت؛ رکورددار مصرف برق

  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو: آمار تفصیلی صنعت برق ایران در سال ۹۸ حاکی است مصرف برق مشترکان صنعتی در سال گذشته با ۷/ ۰ درصد رشد به ۷/ ۳۴ درصد رسید که بالاترین سهم مصرف مشترکان برق در سال رونق تولید محسوب می‌شود.
 • الزام ثبت آمار تولید در سامانه «کاداستر»

  دنیای‌اقتصاد: معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران با اعلام اینکه در شرایط کرونایی، طبق ابلاغیه وزارت صمت تا پایان خردادماه تمامی قراردادها و مهلت‌های بهره‌برداران و فعالان معدنی کشور تمدید شده است، تاکید کرد: امکان ثبت آمار تولید بهره‌برداران در سامانه کاداستر معدنی فراهم شده و تمامی بهره‌برداران موظف به ثبت آمار خود هستند.
 • اثر برقی کردن ۳۰۰ هزار موتورسیکلت پرتردد

  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو: سخنگوی صنعت برق معتقد است: برقی کردن ۳۰۰ هزار موتورسیکلت پرتردد، از انتشار آلاینده‌های ۵/ ۵ میلیون خودروی سبک در کلان‌شهرها خواهد کاست. مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان اینکه میزان انتشار آلاینده هر موتورسیکلت، بیش از ۱۸ برابر یک خودروی سبک است، اظهار کرد: آمارهای اعلام شده نشانگر آن است که هم‌اکنون ۱۲ میلیون موتورسیکلت شماره‌گذاری شده در کشور وجود دارد که از این میان ۳۰۰ هزار موتورسیکلت با پیمایش بیش از ۲۰۰ کیلومتر در روز، جزو موتورهای پرتردد محسوب می‌شوند. وی افزود: به علت احتراق ناقص سوخت در موتورسیکلت‌های کاربراتوری، میزان انتشار آلاینده‌ها توسط هر موتورسیکلت ۱۸ برابر یک خودروی سواری است. رجبی یادآور شد: در مجموع ۶ میلیون موتورسیکلت در کلان‌شهرها تردد می‌کنند، اما از این میان ۳۰۰ هزار موتورسیکلت با مشخصات یادشده جزو موتورهای پرتردد هستند که صنعت برق در فاز نخست آمادگی دارد زیرساخت تامین برق ایستگاه‌های شارژ برقی را فراهم کند.
 • اقدامات «محک» برای مبارزه با کرونا

  دنیای‌اقتصاد: محک به‌عنوان سازمانی که همواره دغدغه حفظ سلامت جامعه را دارد، به‌عنوان نخستین سازمان مردم‌نهاد در ایران همراه کمپین جهانی فاصله‌گذاری اجتماعی شد و با تغییر لوگوی سازمان خود اهداف، اقدامات و دغدغه‌های خود را به آن پیوند زد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر