آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۶۹

 • داروی نجات صنایع از کرونا

  دنیای اقتصاد: ویروس کرونا آثار متعددی برای اقتصاد دنیا برجای گذاشته که برخی از زمان شیوع این بیماری بروز کرده است و آسیب‌های بلندمدت اقتصادی این ویروس نیز احتمالا در ماه‌ها و بلکه سال آینده پدیدار شود. بخش صنعت نیز از گرداب این بحران در امان نبوده است. بلاتکلیفی واحدهای تولیدی، دیون عقب افتاده، مشکلات شرکت‌های طرح‌محور و ایجاد اختلال در مراودات تجاری از جمله شوک‌هایی است که در این حوزه بروز کرده است. مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی ضمن بررسی این چالش‌ها، داروی نجات صنایع از بحران ناشی از کرونا را معرفی کرده است.
 • ضرورت تسریع در تامین نقدینگی بخش صنعت

  شاتا: نشست بررسی مشکلات صنعت قطعه‌سازان و خودروسازی در شهرستان بم به‌عنوان یکی از مراکز صنعتی با حضور سرپرست معاونت امور صنایع، مدیر تامین منابع مالی وزارت صمت و فرماندار بم برگزار شد.
 • انتصاب ۳ مدیر کل در معاونت امور صنایع وزارت صمت

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور احکامی جداگانه مدیران کل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی، دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی و همچنین دفتر صنایع غیرفلزی را در معاونت امور صنایع این وزارتخانه منصوب کرد.
 • سیاست‌های توسعه‌ای در دستور کار «ساتبا»

  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون): معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا با اشاره به سیاست‌های کلی توسعه‌ای سازمان ساتبا گفت: تدوین برنامه‌های کلان، میان‌مدت و کوتاه‌مدت، مقررات و دستورالعمل‌های مرتبط در حوزه‌های توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و ارتقای بهره‌وری انرژی براساس مصوبات شورای راهبری و سیاست‌گذاری همچنان در دستور کار این سازمان قرار دارد.
 • سرمایه‌گذاری ۱۵هزارمیلیارد تومانی از محل سود صنایع معدنی

  ایرنا: آمارهای رسمی گویای آن است که سال گذشته (۱۳۹۸) ۱۵ هزار میلیارد تومان از سود شرکت‌های حاضر دربخش معدن و صنایع معدنی (تابعه یاوابسته به سازمان ایمیدرو) صرف توسعه سرمایه‌گذاری شده است.
 • افزایش شدید قیمت نهاده‌ها در بازار

  خبرگزاری تسنیم: سازمان حمایت با بیان اینکه نرخ جدید ذرت مشمول فروش و تعهدات ایجاد شده قبلی نیست، گفت: مطابق اطلاعات واصله برخی واردکنندگان از تحویل کالای فروخته شده با نرخ مصوب خودداری کرده یا مابه التفاوت جدید را مطالبه می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر