آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۵۲

 • فرمول جبران پیامد اقتصادی کرونا

  دنیای اقتصاد: ابعاد گسترده آثار سوء شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد موجب شد تا کشورهای درگیر با این بیماری، راهکارهای مختلفی را به منظور عبور از شرایط به‌وجود آمده درنظر گیرند. براساس ارزیابی‌های صورت گرفته سهم قابل‌توجهی از تقاضا، تولید و صادرات جهانی در اختیار کشورهای G۷ و چین قرار دارد و شیوع و گسترش بیشتر کرونا در این کشورها، آسیب‌پذیری اقتصاد جهانی را افزایش خواهد داد؛ به همین منظور این کشورها با شیوع بیماری کرونا اقدامات حمایتی را برای کاهش آسیب اقتصادی در نظر گرفته‌اند و آنچه مسلم است استفاده از تجربه و اقداماتی که در دستور کار سایر کشورها قرار گرفته، می‌تواند مسیر عبور از این بحران را در اقتصاد ایران آسان کند.
 • تدابیر «نیرو» برای سیلاب‌های احتمالی ۹۹

  دنیای اقتصاد: آیا فروردین سال ۹۹ سرنوشتی مشابه با فروردین امسال خواهد داشت و میزان بارش‌ها بیش از حد نرمال خواهد بود؟ پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که میزان بارش فروردین‌ سال ۹۹ بالاتر از نرمال خواهد بود و در استان‌های جنوب غرب و غرب و حوزه زاگرس احتمال شدت بارش‌ها زیاد است.
 • واردات اتانول آزاد شد

  ایسنا: مدیرکل دفتر صادرات و واردات وزارت صمت از لغو ممنوعیت واردات اتانول خبر داد. سعید عباسپور با بیان این مطلب توضیح داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت ایجاد تمهیدات لازم برای مقابله با گسترش آن در شرایط حساس کنونی و تامین اقلام مورد نیاز، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واردات اتانول برای واحد‌های تولیدی را آزاد کرد. وی ادامه داد: واحد‌های تولیدی تحت نظارت سازمان حمایت و وزارت بهداشت می‌توانند برای استفاده و تولید مواد ضدعفونی‌کننده اقدام به واردات اتانول کنند. عباسپور همچنین توضیح داد: بانک مرکزی موظف به تامین ارز مورد نیاز و گمرک هم موظف به ترخیص این اقلام از گمرکات کشور برای مقابله با کرونا است.
 • پاسخ سازمان بنادر به نامه ضدکرونایی صمت

  دنیای اقتصاد: سازمان بنادر و دریانوردی در نامه‌ای به مطالب منتشر شده در فضای عمومی کشور توسط قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی پاسخ داده و اعلام کرده است که طبق قانون؛ این سازمان هیچ‌گونه دخل و تصرفی در نوع و ماهیت کالاهای وارده و صادره و خروج آنها ندارد.
 • اقدامات «ایدرو» برای تامین اقلام ضدکرونا

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو از اقدامات حمایتی این سازمان به‌عنوان تسهیل گر در جهت حمایت از تامین و تولید اقلام ضروری مبارزه با کرونا شامل مواد ضدعفونی، ماسک، لباس کادر درمانی و کیت‌های مولکولی خبر داد.
 • گوشت، مرغ و ماهی را فله‌ای نخرید

  ایرنا: رئیس سازمان دامپزشکی کشور توصیه کرد، برای مقابله با بیماری کووید - ۱۹ مردم از خرید فله‌ای فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ و ماهی به‌صورت فله‌ای و باز به‌طور جدی خودداری کنند.
 • تمدید تمام مجوزهای وزارت جهاد کشاورزی تا پایان اردیبهشت ۹۹

  دنیای اقتصاد: کلیه مجوزهای صادره وزارت جهاد کشاورزی که مدت اعتبار آنها در تاریخ اول اسفند ۹۸ به پایان رسیده است، تا پایان اردیبهشت سال ۱۳۹۹ اعتبار خواهند داشت.
 • دریافت مجوز موقت برای تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده

  شاتا: بیش از ۱۵۰واحد تولیدی، مجوز موقت از سازمان غذا و دارو برای تولید فرآورده‌های ژل و انواع محلول‌های ضدعفونی‌کننده را دریافت کرده‌اند.
 • انتصاب سرپرست روابط عمومی صمت

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی، علی‌اکبر رضایی را به‌عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه منصوب کرد. در حکم رضا‌رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت آمده است: «انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌گیری از ابزارهای رسانه‌ای و ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی موجود، تعامل سازنده با رسانه‌های گروهی و مجازی به‌عنوان تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی و همگام با سیاست‌های شورای اطلاع‌رسانی دولت برای افزایش همگرایی و هم‌افزایی در راستای تحقق اهداف، سیاست‌ها، استراتژی‌ها و برنامه‌های تعیین‌شده و انعکاس به موقع و هوشمند عملکرد و اقدامات اجرایی وزارتخانه و سازمان‌های تابعه و همچنین تحکیم و تقویت حوزه ارتباطات و اطلاعات با بخش خصوصی، انجمن‌ها و تشکل‌ها تلاش کنید. امیدوارم با هماهنگی با معاونان و مدیران وزارت متبوع و رعایت اصول قانون مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید و ایجاد وحدت رویه اطلاع‌رسانی روابط عمومی‌های زیرمجموعه با رویکرد امیدآفرینی در ایفای وظایف محول اقدام کنید.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر