آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۴۶

 • ثبات نسبی امنیت سرمایه‌گذاری

  دنیای اقتصاد: هفتمین سنجش فصلی شاخص امنیت سرمایه‌گذاری در ایران منتشر شد. رصد امنیت سرمایه‌گذاری در تابستان نسبت به بهار ۹۸ نشان می‌دهد شاخص امنیت سرمایه‌گذاری در تابستان ۹۸ نسبت به فصل قبل از آن تغییری نداشته است. شاخص کل امنیت سرمایه‌گذاری در تابستان ۹۸ برابر با ۰۷/ ۶ از ۱۰ (۱۰ بدترین حالت) ارزیابی شده است که این شاخص با عدد شاخص بهار در یک سطح قرار دارد. به عبارت دقیق‌تر، وضعیت کلی امنیت سرمایه‌گذاری در تابستان ۹۸ نسبت به فصل قبل از آن از منظر فعالان کسب وکار مشارکت کننده در این مطالعه، درمجموع تغییر خاصی نکرده است.
 • امیدوارانه بکوشیم

  محسن خلیلی رئیس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع
  مهم‌ترین سوالی که این روزها در جامعه و در گفت‌وگو و صحبت افراد با هم مطرح می‌شود این است که «آینده چه خواهد شد؟» و «فردا چگونه است؟» بدیهی است هر کس نیز بسته به میزان دانش و تجربه و شناخت خود از اوضاع و احوال، پیش‌بینی‌هایی را عنوان می‌کند. از تیره و یکسره سیاه و نومیدکننده تا سفید سفید و امیدوارانه.
 • سرنوشت ماسک‌های موجود در گمرک

  دنیای‌اقتصاد: معاون فنی گمرک ایران در یک برنامه خبری با اشاره به اینکه درحال‌حاضر اقلام ماسک و ضدعفونی‌کننده و دستکش در گمرکات وجود دارند گفت: ماسک‌ها و اقلام بهداشتی موجود در گمرکات در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت قرار می‌گیرد. مهرداد جمالی‌ارونقی به ارائه توضیحاتی درباره روند صادرات ماسک و اقدامات انجام شده از سوی گمرک برای کنترل در این زمینه پرداخت و گفت: صادرات انواع ماسک پزشکی و بهداشتی و مواد ضد عفونی و آب ژاول ممنوع شده است. معاون گمرک ایران با اشاره به اینکه درحال‌حاضر اقلام ماسک و ضدعفونی‌کننده و دستکش در گمرکات وجود دارند، گفت: همه این اقلام صادراتی بودند که باید برگردند. وی در ادامه به ارائه آماری از میزان ماسک و مواد ضدعفونی و دستکش در گمرکات کشور پرداخت.
 • صدور ۵۲ پروانه اکتشاف جدید

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات‌عامل ایمیدرو از شناسایی ۷۶۰ محدوده امیدبخش با انجام اکتشافات جدید طی امسال خبر داد و گفت: امسال به ذخایر جدید سنگ‌آهن، طلا و بوکسیت دست یافتیم.
 • الزامات کسب و کارهای الکترونیکی و خریداران برای مبارزه با کرونا

  دنیای اقتصاد: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی الزامات کسب و کارهای الکترونیکی و خریداران را برای مبارزه با ویروس کرونا اعلام کرد. به گزارش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، با شیوع ویروس کرونا و تشویق افراد به عدم خروج از منزل، مراجعه به مراکز خرید و فروشگاه‌‌ها برای تأمین مایحتاج به حداقل خود رسیده است. در این شرایط، خرید از فروشگاه‌ های(کسب‌ و کارهای) الکترونیکی تبدیل به گزینه‌ای مطلوب شده و تمامی اقشار جامعه به سمت آن گرایش پیدا کرده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر