آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۴۱

 • استراتژی ضدکرونایی بنگاه‌ها

  دنیای‌اقتصاد: بنگاه‌ها در مقابل اختلال و پیامدهای ویروس کرونا بر زنجیره تامین چه تدابیری را باید در دستور کار قرار دهند؟ شایع شدن ویروس کرونا در هفته‌های اخیر موجب شده تا بسیاری از فعالان اقتصادی از اثرپذیری بازارهای جهانی از این ویروس خبر دهند و با توجه به فراگیر شدن این ویروس در دنیا می‌توان گفت بنگاه‌ها با تهدید جدیدی روبه‌رو شده‌اند و با این شرایط برای عبور از این چالش باید همکاری مشترک با یکدیگر داشته باشند.
 • ۶ پیشنهاد حمایتی برای کسب‌وکارها

  دنیای اقتصاد: گام تازه برای حمایت از کسب‌وکارهای کوچکی که در معرض آسیب از ویروس کرونا قرار دارند، برداشته شد. در گام اول جزئیات اقدامات مربوط به ستاد بررسی اثرات ویروس کرونا در تجارت (در قالب سه سطح) اعلام شد و اکنون در گام دوم، متولی امور بازرگانی در وزارت صمت در قالب نامه‌ای، ۶ پیشنهاد را برای رفع چالش‌های کسب‌وکارهای خردی که از ویروس کرونا آسیب می‌بینند، خطاب به معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری ارائه کرده است.
 • رشد ۵۰ درصدی مصرف آب در برخی نقاط تهران

  خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه چند روستای تهران به‌دلیل نبود زیرساخت‌های لازم امروز با قطع آب مواجه شده‌اند، گفت: مصرف آب در برخی نقاط تهران به‌خصوص شهر قدس ۵۰ درصد افزایش یافته است.
 • بسیج ظرفیت‌های تولیدی برای تامین ملزومات بهداشتی

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همه ظرفیت‌های بخش تولید کشور برای تامین ملزومات بهداشتی و ضدعفونی کننده موردنیاز مردم فعال شده است. رضا رحمانی در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه افزود: تمهیدات لازم برای تسهیل واردات برخی از اقلام کالایی فراهم شده و در برخی واحدهای صنعتی نیز مجوزهای تغییر خطوط صادر شده است. وی افزود: با توجه به افزایش تقاضا در برخی اقلام کالایی بهداشتی و ضدعفونی‌کننده در چند روز گذشته، همه واحدهای تولیدی فعال در این حوزه اعلام آمادگی کامل کرده و برای افزایش تولیدات خود همکاری داشته‌اند و شاهد فعالیت سه‌شیفته و شبانه‌روزی آنها هستیم. رحمانی تاکیدکرد: تمهیداتی برای برخورد با برخی سودجویان و متخلفان اتخاذ و سعی شده با حضور فعال و برخورد قاطعانه با افرادی که روند تامین و توزیع اقلام را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند، روند تامین کالاها بهبود یابد. وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: مقطع کنونی مستلزم همکاری و همراهی همه بخش‌ها و مردم با یکدیگر است تا بتوانیم با کمترین دغدغه از این شرایط عبور کنیم.
 • صدور فوری و آنی مجوز واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی کننده

  شاتا: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، از افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده، ماسک و مواد شوینده در واحدهای تولیدی سطح استان و صدور فوری مجوز واحد‌های تولیدی خبر داد. صابر پرنیان با اعلام این خبر توضیح داد: در استان تهران بیش از ۵۰ واحد تولید مواد ضدعفونی کننده وجود دارد که از ۱۰ روز گذشته ظرفیت تولید خود را تا ۲ برابر افزایش داده‌اند و بعضی از واحد‌ها به ۱۰ برابر افزایش تولید رسیده‌اند.
 • تراز برخی سدها کاهش یافت

  دنیای‌اقتصاد: محمد حاج‌رسولی‌ها درخصوص اینکه آیا ارتفاع سدها کاهش یافته است، گفت: نقشه‌های اصلاحی سدها انجام شده است، اما در اعتبارات مشکلاتی وجود دارد، چراکه به هر حال باید سرعت و عملیات اجرایی سدها را افزایش دهیم. مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب با اشاره به اینکه در بازنگری سدهایی که درحال مطالعه برای ساخت بودند، تراز و سطح آبگیری برخی سدها را کاهش دادیم، به خبرگزاری فارس گفت: توسعه کشاورزی محدود شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر