آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۸۲۹

 • گاز نرسید برق قطع شد

  دنیای اقتصاد: کمبود سوخت نیروگاه‌ها در زمستان چالش‌برانگیز شد. روز گذشته تهران و چند استان شاهد خاموشی‌های اضطراری برق بود. متولیان مصرف بیش از انتظار گاز را عامل کمبود سهمیه گاز نیروگاه‌ها اعلام کردند که در نهایت منجر به اعمال خاموشی شده است. در حالی مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در روزهای سرد زمستان امسال به رکورد ۶۰۰میلیون مترمکعب در روز رسیده که سال گذشته این عدد ۵۲۰میلیون مترمکعب بود. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد اگر ۱۰درصد مصرف گاز خانگی و تجاری کاهش یابد، تا حد زیادی مشکل حل خواهد شد.
 • لایحه مدیریت تعارض منافع زیر ذره بین

  دنیای اقتصاد: همزمان با نقد و بررسی لایحه «مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی» در جلسه کمیسیون «حمایت قضایی و مبارزه با فساد»، فعالان بخش خصوصی خواستار عدم تعمیم این لایحه به نهادهای غیردولتی شدند و در ادامه نسبت به پیامدهای تصویب این لایحه بر بخش خصوصی هشدار دادند. «نهادسازی مبهم، معلق شدن اجرای قانون به آیین‌نامه و نیز احصای مصادیق به جای تبیین چارچوب‌های کلی» از دیگر چالش‌های ماهوی است که فعالان بخش خصوصی معتقدند که با اجرایی شدن این لایحه با آن مواجه خواهیم شد.
 • اعلام فهرست کالاهای قابل عرضه در فروش‌های فوق‌العاده

  شاتا: فهرست کالاها و خدماتی که در نمایشگاه‌های فروش بهاره و فروش‌های فوق‌العاده عرضه می‌شوند اعلام شد. بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مسوولیت برگزاری فروش‌های فوق‌العاده بر عهده اتاق‌های اصناف سراسر کشور نهاده شده است. بر این اساس اتاق‌های اصناف سراسر کشور مکلف هستند برگزاری فروش‌های فوق‌العاده طبق ضوابط مرتبط یعنی کیفیت، میزان تخفیف‌های اعمالی و... با اطلاع رسانی مناسب مدیریت و نظارت کنند.
 • آخرین وضعیت سدهای کشور

  ایسنا: در هفته‌های گذشته شاهد بارش برف و باران در اکثر نقاط کشور بوده‌ایم که این مساله نگرانی‌هایی را برای وقوع سیلاب ایجاد کرده اما آن‌طور که قاسم تقی‌زاده خامسی - معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو - اعلام کرده است، بارندگی‌های اخیر به‌صورت برف بوده و تا این بارندگی‌ها تبدیل به سیلاب شود، زمان بیشتری نسبت به باران خواهد برد و به همین دلیل کنترل برف راحت‌تر از باران است و برای فصل تابستان نیز به دلیل ماندگاری بیشتر برف و توزیع تدریجی آن به مخازن، وضعیت منابع آبی در زمان پیک بهبود می‌یابد.
 • تجهیز خطوط تولیدی پگاه به دو فناوری جدید

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل صنایع شیر ایران با اشاره به حضور پگاه در بازارهای صادراتی، گفت: در ۱۰ ماهه سال ۹۸ پگاه توانسته رتبه اول صادرات را به خود اختصاص دهد و بیش از ۶۳ هزار تن معادل ۹۰۰میلیارد تومان به ۱۷ کشور جهان محصولات لبنی صادر کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر