آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۷۷۰

 • لیست انتظار برای وام صنعتی

  دنیای اقتصاد: سهم استان‌ها از دو وام تولید در ابتدای پاییز اعلام شد. براساس گزارش منتشر شده از سوی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت در دوره زمانی مورد بررسی از مجموع درخواست‌های ثبت شده برای دریافت تسهیلات تامین منابع مالی طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، استان‌های «سمنان»، «مازندران»، «تهران»، «خراسان رضوی» و «قم» توانستند بیشترین تسهیلات دریافتی مرتبط با تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد را دریافت کنند.
 • جهش قیمتی غذا در جهان

  دنیای اقتصاد: قیمت جهانی موادغذایی در ماه نوامبر افزایشی قابل‌توجه یافت و به بالاترین سطح دو سال اخیر خود رسید، افزایشی که عمدتا ناشی از جهش قیمت‌های بین‌المللی محصولات گوشتی و روغن‌های گیاهی بوده است. شاخص‌های ماهانه «سازمان غذا و کشاورزی ملل‌متحد» (فائو) تغییرات ماهانه قیمت‌های بین‌المللی کالاهای موادغذایی غالب در جریان تجارت جهان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
 • تصویب اجرای ۱۰ پروژه آبی

  دنیای اقتصاد: دهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری با حضور مقامات و وزرای بخش آب ۱۶ کشور منطقه غرب آسیا و ۸ سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی در تهران برگزار شد. در جریان این اجلاس انجام ۱۰ پروژه در زمینه‌‌های مختلف از جمله بهبود کیفیت آب، آموزش و ظرفیت‌سازی، حمایت از استارت‌آپ‌های فعال در زمینه آب، پایش منطقه‌ای خشکسالی و نیز تبادل تجربیات و انتقال فناوری در حوزه‌های تصفیه فاضلاب توسط اعضای شورای حکام مرکز تصویب شد و این پروژه‌ها توسط کشورهای عضو در شورای حکام نظیر عمان، آلمان، سوئیس، آذربایجان و ترکیه مورد حمایت قرار گرفت.
 • «کوشش رادیاتور» صادرکننده نمونه ملی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت تولیدی «کوشش رادیاتور»، تولیدکننده انواع رادیاتور خودرو، راهبرد خود را توسعه صادرات انتخاب کرده و در همین راستا به بیش از ۳۰کشور جهان در قاره‌های آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا صادرات دارد. به گزارش روابط عمومی این شرکت، «کوشش رادیاتور» در راستای تلاش برای تحقق اهداف صادرات غیرنفتی، تندیس صادرکننده نمونه ملی سال ۹۸ را از معاون اول رئیس‌جمهوری دریافت کرده و این شرکت از برترین تولیدکنندگان رادیاتور خودرو در ایران و خاورمیانه است. شرکت تولیدی «کوشش رادیاتور»، تولیدکننده انواع رادیاتور خودرو سواری، شبکه ابعادی رادیاتور خودروهای سنگین و نیمه سنگین راهسازی و کشاورزی، کندانسور (کولر) و رادیاتور بخاری است.
 • پیشگامی فروشگاه‌های رفاه در تامین کالاهای اساسی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با افتتاح کارخانه «البرز به پروتئین آپادانا» حرکت موثری برای کاستن از قیمت مواد پروتئینی و تکمیل زنجیره تامین و توزیع برداشت.
 • سه سناریو برای ذخایر سنگ‌آهن

  دنیای اقتصاد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در مسیر تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور سه چالش جدی «اکتشافات سنگ‌آهن»، «زیرساخت آب» و «زیرساخت حمل‌ونقل ریلی» وجود دارد. در این گزارش چالش نخست یعنی اکتشافات سنگ‌آهن زیر ذره‌بین قرار گرفته است و برای ارزیابی ذخایر سنگ‌آهن کشور به‌عنوان ماده اولیه تأمین زنجیره سنگ‌آهن تا فولاد، ۳ سناریوی مختلف تعریف شده است. مصرف سنگ‌آهن بدون اکتشافات جدید، واردات سنگ‌آهن برای تأمین سنگ‌آهن واحدهای نزدیک به آب‌های آزاد جنوب کشور و با دو نگاه صادراتی متفاوت با توجه به پیش‌بینی مصرف متفاوت فولاد در سال ۱۴۰۴، این سناریو‌ها هستند.

بیشتر