آرشیو روزنامه شماره ۴۷۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۷۵۷

 • ممنوعیت افزایش قیمت تا پایان سال

  دنیای اقتصاد: دستگاه‌های دولتی به هیچ عنوان تا آخر امسال حق گران کردن هیچ کالا و خدماتی را ندارند. وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیات دولت با اعلام این خبر به طرح تشدید نظارت بر بازار که از روزهای گذشته کلید خورده است اشاره کرد و افزود: همه امکانات بسیج شده‌اند تا موج گرانی که بیشتر ناشی از آثار روانی است، به مردم تحمیل نشود. به گفته رضا رحمانی، این اقدامات برای کنترل قیمت‌ها و سوء‌استفاده از این شرایط موثر بوده است با این حال سهمیه‌بندی بنزین ممکن است تاثیر واقعی بر برخی حوزه‌ها مانند حمل و نقل داشته باشد. رحمانی تاثیر سهمیه‌بندی بنزین بر قیمت برخی کالاها را اجتناب‌ناپذیر خواند و افزود: بیشترین تلاشمان این است که به دلیل جو روانی به‌وجود آمده از این شرایط سوء‌استفاده نشود؛ گزارش‌های میدانی از اصناف و شهرهای مختلف حاکی از کنترل بازار تا این زمان است.
 • جزئیات سفر به مسکو و قیمت آب و برق از زبان وزیر نیرو

  دنیای اقتصاد: وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت از جزئیات سفر به مسکو و عدم افزایش قیمت آب و برق تا پایان امسال گفت. رضا اردکانیان در جمع خبرنگاران جزئیات مذاکرات ایران و مسکو در زمینه پروژه‌های دو وزارتخانه راه و شهرسازی و نیرو را تشریح کرد و سپس در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص اینکه پس از تغییر قیمت بنزین آیا آب و برق هم گران می‌شود، توضیحاتی ارائه کرد. به‌گزارش خبرگزاری مهر، وزیر نیرو گفت: مذاکرات و قراردادهای راه‌آهن اینچه برون-گرمسار انجام شده است. خوشبختانه دو هفته قبل این پیگیری‌ها به نتیجه رسید و پروژه‌های پیشنهادی مورد تایید قرار گرفت و هیات‌دولت در جلسه قبل آن را تصویب کرد.
 • فرمول صنعتی شدن استخراج رمز‌ارزها مشخص شد

  شاتا: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دستورالعمل صدور جواز و پروانه بهره‌برداری استخراج رمزارز نهایی و توسط وزیر صمت ابلاغ شد. سعید زرندی افزود: دریافت درخواست‌های صدور مجوز از طریق سامانه خدمات صنعت، معدن و تجارت (بهین‌یاب) انجام می‌شود و صدور مجوز از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها صورت می‌گیرد. او درخصوص تعیین و ملاک صنعتی شدن رمز‌ارزها اعلام کرد: پس از بررسی و هم‌فکری و مشورت با فعالان این بخش، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مختلف، صدور جواز تاسیس و بهره‌برداری، برای متقاضیانی که جمع توان برق مصرفی تجهیزات استخراج رمزارز آنها بیش از ۲۵۰ کیلووات (ولت ـ آمپر) باشد، امکان‌پذیر است.
 • افت ۲۷ درصدی بارش‌های کشور از اول پاییز

  دنیای اقتصاد: آمارهای دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران نشان می‌دهد از ابتدای سال آبی ۹۹- ۹۸ تاکنون (اول مهرماه تا دیروز) میانگین ارتفاع ریزش‌های جوی در کشور به ۳/ ۳۵میلی‌متر رسیده که ۳/ ۲۷درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است. میزان بارش‌های کشور در حالی در دومین ماه سال آبی جدید (مهرماه ۹۸ تا پایان شهریور ۹۹) به رقم ۳/ ۳۵میلی‌متر رسید که این میزان بارش در مقایسه با بارش ۸/ ۴۸میلی‌متری مدت مشابه پارسال افت ۳/ ۲۷درصدی را نشان می‌دهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر