آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۷۴۷

 • به‌روزرسانی فهرست ممنوعه‌ها

  دنیای اقتصاد: لیست ممنوعیت‌های وارداتی به‌روزرسانی شد. در تازه‌ترین فاز از سیاست‌گذاری وارداتی کشور و براساس آنچه از سوی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی عنوان شده، کالاهای ممنوع‌الورود به ۱۶۵۰ قلم کالا افزایش یافته است. این تصمیم تازه در حالی اعلام شده است که استارت ممنوعیت‌های وارداتی از اوایل سال گذشته زده شد و از آن زمان تا به امروز فهرست مذکور طولانی‌تر از قبل شده است.
 • تکذیبیه تجاری ترامپ منتشر شد

  دنیای‌اقتصاد: روز جمعه رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد هیچ توافقی با چین برای حذف تعرفه‌ها نداشته است، اظهاراتی که بار دیگر امیدها را برای دستیابی غول‌های اقتصادی دنیا به یک توافق تجاری کمرنگ کرد. پنج‌شنبه هفته گذشته مقامات رسمی در هر دو کشور مدعی شده بودند آمریکا و چین توافق کردند که در فاز نخست توافق تجاری، تعرفه‌هایی که دولت آمریکا علیه واردات چین اعمال کرده است ملغی شود.
 • «تواضع» درگذشت

  دنیای اقتصاد - بمانجان ندیمی: نوشتن از مرگ دشوار است؛ به خصوص مرگ کسانی که احساس می‌کنیم به این زودی‌ها دنیا را ترک نمی‌کنند. روز گذشته خبر درگذشت جلیل تواضع را که شنیدم، در عین ناباوری خاطره آن روز در ذهنم نقش بست. همان روز که برای انجام یک مصاحبه برای «جمعه‌نامه دنیای اقتصاد» به دیدن ایشان در دفتر مرکزی آجیل و خشکبار تواضع رفتم. فروشگاه تواضع زیر پل پارک وی را بیشتر تهرانی‌ها و حتی مسافران می‌شناسند.
 • ۳ عامل تهدید عرضه محصولات جدید

  سایت خبری اتاق تهران: قیمت‌گذاری، گشودن درهای کشور به روی واردات انواع کالا و غیرقابل پیش‌بینی بودن فضای اقتصادی کشور، ۳ نگرانی جدی است که تولید محصولات جدید را تهدید می‌کند.
 • احتمال ارجاع طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مجمع تشخیص مصلحت

  خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون صنایع مجلس از پافشاری این کمیسیون بر مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی به‌رغم ایراد شورای‌نگهبان خبر داد و گفت: در صورت موافقت صحن، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود. عبدالله رضیان، از پافشاری کمیسیون صنایع و معادن به طرح تشکیل وزارت تجارت و بازرگانی باوجود ایراد شورای نگهبان خبر داد.
 • ضرورت تشکیل کارگروه لوازم‌خانگی

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اتاق اصناف تهران در نشست هم‌اندیشی با انجمن صنایع لوازم خانگی بر ضرورت تشکیل کارگروه لوازم‌خانگی برای رفع مشکلات این صنعت تاکید کرد.
 • کارت شناسایی برق صادر می‌شود

  ایسنا: مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر از ارائه کارت شناسایی برق که روی آن شناسه ١٣ رقمی برق مشترکان درج شده است، خبر داد. هادی مدقق با اشاره به روش‌های مختلف پرداخت قبض برق اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها، معرفی روش‌های مختلفی بود که مشترکان می‌توانستند پس از حذف قبوض کاغذی برق، وجه قبض خود را پرداخت کنند و روش‌هایی برای افرادی که گوشی هوشمند دارند، پیش‌بینی شده بود.
 • توضیح سازمان شهرداری‌ها درباره بهبود کسب وکار

  دنیای‌اقتصاد: به دنبال انتشار گزارشی با عنوان «معاون وزیر اقتصاد معرفی کرد: پنج کم کار بهبود کسب وکار» در تاریخ ۲۳ مهر ۹۸ در صفحه صنعت و معدن روزنامه «دنیای اقتصاد»، وزارت کشور توضیحات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درخصوص نکات مطرح شده در مطلب یادشده را به روزنامه ارسال کرده که به شرح ذیل است: «تکالیف محوله به وزارت کشور که طی تصویب‌نامه شماره ۲۳۱۱۰ ت ۵۳۰۷۹ ه مورخ یکم خرداد ماه ۱۳۹۶ هیات محترم وزیران ابلاغ شده است، شامل اجرای بندهای «پ» و «ت» ماده (۳) تصویب‌نامه مذکور درخصوص ارتقای جایگاه ایران در شاخص اخذ مجوزهای ساخت و ساز و تسهیل فرآیندهای مربوطه است که خلاصه اقدامات به عمل آمده در این راستا به شرح ذیل اعلام می‌شود: ۱-به موجب بند (پ) ماده ۳، معاونت حقوقی رئیس‌جمهور مکلف شده با همکاری وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور)، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست امکان دسترسی به کلیه قوانین و مقررات و فرآیندها و الزاماتی را که سازنده برای اخذ دستور نقشه، مجوز ساخت و پایان کار نیاز دارد از طریق ایجاد دسترسی به سامانه جامع قوانین و مقررات کشور در سامانه وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) فراهم آورد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر