آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۷۴۰

 • ۲۹۴ گام اصلاحی برای کسب‌وکارها

  دنیای‌اقتصاد: گام‌های اصلاحی کشورها برای بهبود فضای کسب‌وکار شناسایی شد. در گزارش سهولت انجام کسب‌وکار ۲۰۲۰ بانک جهانی، مقررات کسب‌وکار در ۱۹۰ اقتصاد به‌منظور بررسی محیط کسب‌وکار آنها مورد ارزیابی قرار گرفته است. این گزارش در بازه زمانی یکساله، اصلاح رویه تسهیل انجام کسب‌وکار را در ۱۱۵ کشور جهان شناسایی کرده است. همچنین اقتصادهایی که بیشترین تلاش را در سهولت انجام کسب‌وکار سال ۲۰۲۰ داشته‌اند، معرفی شده‌اند.
 • ذخیره آب سدها از ۵۰ درصد گذشت

  دنیای اقتصاد: آیا سال آبی جدید همانند سال آبی گذشته پرباران خواهد بود یا نرمال سپری خواهد شد؟ سوالی که در پاسخ به آن می‌توان به بارش‌های ۳۵ روز ابتدایی سال آبی جاری اشاره کرد که از رشد ۵۳ درصدی نسبت به متوسط در درازمدت (آمار ۵۱ ساله) حکایت دارد.
 • طرح رتبه‌بندی کسب‌وکارهای الکترونیکی کلید خورد

  شاتا: مدیر اجرایی نماد الکترونیکی (ای‌نماد) مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از اجرای طرح رتبه‌بندی کسب‌وکارهای الکترونیکی خبر داد. فردوس حاتمی گفت: مرکزتوسعه تجارت الکترونیکی در راستای انجام ماموریت‌‌های خود در حوزه ساماندهی و رتبه‌بندی کسب و کارهای الکترونیکی با هدف فرهنگ‌سازی و کمک به ارتقای کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و حمایت از حقوق فعالان این حوزه به‌ویژه مصرف‌‌کنندگان و خریداران، اقدام به رتبه‌بندی این کسب‌وکارها کرده است.
 • مشارکت در تولید

  زهرا شکرچیان
  در حال‌حاضر بخش صنعت کشور از وجود ظرفیت‌های عظیم بیکار یا همان ظرفیت‌های خالی تولید رنج می‌‌برد که در صنایع مهم کشور مانند فرآوری مواد غذایی، صنایع معدنی و پوشاک بیش از ۵۰ ظرفیت‌ها خالی مانده است.

بیشتر