آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۸۴

 • کالبدشکافی صنعت آلومینیوم

  دنیای اقتصاد: صنعت آلومینیوم این روزها با چه گلوگاه‌هایی روبه‌رو است؟ تحلیلگران و صاحبان معدن و صنایع معدنی در نشست هم‌اندیشی «دومین همایش چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار»، چشم‌انداز و چالش‌های صنعت آلومینیوم را زیر ذره‌بین قرار دادند. آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد این صنعت استراتژیک این روزها با چند چالش و دست‌انداز شاخص روبه‌رو است. «کاهش میزان تقاضا»، «افزایش قیمت مواد اولیه» و «سختی‌های فرآیند صادرات و واردات» از عمده‌ترین گلوگاه‌های صنعت آلومینیوم به شمار می‌روند. به اعتقاد تحلیلگران و فعالان معدن و صنایع معدنی، «خطا در سیاست‌گذاری‌ها»، «عدم مشارکت بخش‌خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها» و «نبود نظرات کارشناسی» بیش از هر پارامتر دیگری به دایره مشکلات این صنعت اضافه کرده است.
 • ساز کوک تولید در آغاز تابستان

  دنیای اقتصاد: آخرین وضعیت تولید ۵۰ محصول منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی منتشر شد. رصد وضعیت بنگاه‌های تولیدی در اولین ماه تابستان سال جاری بیانگر آن است از میان محصولات منتخبی که در این دوره زمانی ارزیابی شده‌اند، ۳۱ محصول رشد تولید و ۱۹ محصول افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کرده‌اند. نشانه‌های خروج تولید از رکود از نیمه‌های فصل بهار نمایان شد و برای این موضوع می‌توان به سه شاهد «انتظارات مثبت مدیران شاخص خرید»، «تعدیل انتظارات تورمی» و «وضعیت تولید محصولات منتخب» استناد کرد.
 • آسیب‌شناسی مشکلات صنعت پوشاک ایران

  دنیای اقتصاد: چالش‌های و مشکلات صنعت پوشاک ایران در میزگردی تخصصی با حضور رئیس اداره نساجی و پوشاک، اعضای صنف پوشاک و کارشناسان این حوزه بررسی شد. آسیب شناسایی صنعت پوشاک ایران نشان‌دهنده آن است که ۸۰ درصد از مواد اولیه کشور از طریق واردات تامین می‌شود و این امر وابستگی این صنعت به واردات را نشان می‌دهد که تامین مواد اولیه این صنعت را با چالش مواجه می‌کند.
 • اعلام فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری

  دنیای اقتصاد: سازمان ملی استاندارد ایران، فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات با اعمال آخرین تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ را منتشر کرد. رعایت مفاد این فهرست از اول تیرماه امسال لازم‌الاجراست و ملاک اعمال آن برای واردکنندگان، زمان ثبت‌سفارش واردات خواهد بود. فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات با اعمال آخرین تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ ازسوی سازمان ملی استاندارد ایران منتشر شد.
 • احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه

  ایسنا: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳ کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان برای موضوع شهرک‌های مرزی مشترک با ایران در نظر گرفته شده‌اند. محسن صالحی‌نیا با اعلام این خبر عنوان کرد: یکی از اهدافی که در شهرک‌های صنعتی به‌دنبال آن هستیم این است که مسائل زیست‌محیطی به خوبی رعایت شود.
 • افتتاح مرکز آموزش منابع انسانی فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه

  گروه بنگاه‌ها: مرکز آموزش منابع انسانی فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه افتتاح شد. مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در مراسم افتتاح مرکز آموزش منابع انسانی این شرکت تاکید کرد: مرکز آموزش از ضروریات توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه است، زیرا نتیجه آن بهبود عملیات فروش و توسعه در شرکت خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر