آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۴۳

 • دغدغه صنعت در مالیات ستانی

  دنیای اقتصاد: ارزیابی‌ بانک جهانی نشان می‌دهد رتبه ایران در یکی از زیرشاخص‌های سهولت کسب‌وکار با عنوان «پرداخت مالیات»، ۱۴۹ از میان بیش از ۱۹۰ کشور در جهان است که این جایگاه از وضعیت نامناسب این حوزه در کشور حکایت دارد.
 • راه طولانی صلح تجاری

  دنیای اقتصاد: چین و آمریکا راهی طولانی برای دستیابی به صلح تجاری و پایان دادن به تنش‌های تجاری خود در پیش دارند. براساس گزارشی که رسانه دولتی چین پس از دیدار روسای‌جمهوری دو کشور منتشر کرده است، قبل از پایان یافتن اختلافات تجاری دو کشور، انتظار می‌رود غول‌های اقتصادی دنیا دعواهای بیشتری را پیش‌رو داشته باشند.
 • لایروبی اروند چقدر تمام می‌شود؟

  خبرگزاری فارس: مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه جلسه سوم ایران و عراق درباره لایروبی اروند و خارج‌سازی مغروقه‌ها در این آبراهه این هفته در بندر خرمشهر برگزار می‌شود،‌ گفت: پیش‌بینی می‌کنیم لایروبی اروند یک میلیارد دلار هزینه داشته باشد.
 • مسیر توسعه صنعتی در ایران

  محسن خليلي
  توسعه صنعتی ضرورت ناگزیر توسعه و پیشرفت میهنمان است. توسعه‌ای که سه رکن آن سیاست‌گذاری دولت، محوریت بخش خصوصی و تعامل با جهان است، اما این توسعه نیازمند فضای مناسب کسب‌و‌کار و ثبات مولفه‌های اقتصاد کلان و سرمایه اجتماعی در چارچوب اقتصادی باز و رقابتی است. برگزاری بیش از دو دهه گرامیداشت «روز صنعت و معدن» در واقع تلاش برای تحقق آن ضرورت‌ها و مولفه‌هاست.
 • استاندارد مواد غذایی زیرذره‌بین

  خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع غذایی گفت: سه درصد از محصولات غذایی از نظر نشانه‌گذاری و وزن مطابق استاندارد نیستند و با آنها برخورد می‌شود.
 • مسوولیت اجتماعی سه بازوی اصلی جامعه

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل موسسه خیریه محک ضمن تبریک روز صنعت و معدن به صنعتگران، کارآفرینان، اعضای اتاق‌های بازرگانی، صاحبان صنایع و بنگاه‌های اقتصادی درخصوص همراهی سه بازوی اصلی جامعه در کاهش دغدغه‌های اجتماعی گفت: مشارکت دولت، بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای تحقق عمل به مسوولیت اجتماعی به شیوه‌ای استاندارد علاوه‌بر کاهش هزینه‌های تحمیلی به جامعه موجب احیای سرمایه‌های اجتماعی چون همبستگی، همدلی، اعتماد و اعتبار خواهد شد.
 • وزارت نیرو: شناسایی استخراج‌کننده‌های بیت‌کوین در دستور کار

  دنیای اقتصاد: سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه پیشنهاد شده برق مصرفی برای استخراج ارزرمزها معادل برق صادراتی محاسبه شود، گفت: امکان شناسایی مراکز تولید ارزرمزها با توجه به مصرف بالای برق آنها وجود دارد.

بیشتر