آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۳۱

 • تصمیم جدید برای مجوزهای صنعتی

  دنیای اقتصاد: کارنامه مجوزهای صادره در بخش صنعت و معدن تا میانه بهار ارزیابی شد. داده‌های اعلام شده نشان دهنده آن است که در دوره زمانی مورد بررسی نسبت به سال ماقبل هرچند روند صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری به لحاظ تعداد مثبت بوده، اما سرمایه محقق شده برای پروانه‌های بهره‌برداری صادره در دوره زمانی مورد بررسی افت داشته است. روند رو به رشد صدور جواز تاسیس تا میانه بهار سال جاری نیز در حالی ثبت شده که وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی این بخش سعی دارد تا تکمیل طرح‌های نیمه تمام موجود را جایگزین صدور جواز تاسیس جدید کند.
 • نحوه تعامل با تولیدکنندگان بدهکار

  دنیای اقتصاد: مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه هیچ نهاد و بانکی نمی‌تواند واحد‌های تولیدی را به دلیل بدهی و مشکلات مالی تعطیل کند، گفت: این مصوبه ستاد در حکم قانون است. به گزارش خبرگزاری فارس، صابر پرنیان در گفت‌وگوی ویژه شبکه خبر اظهار کرد: شرایط به وجود آمده بر اثر تحریم‌ها فرصت بسیار مناسبی برای تولید داخلی است و باید از آن خوب استفاده کرد.
 • مخالفت با تشکیل وزارت واردات بالا گرفت

  خبرگزاری فارس: مخالفت‌ها با تشکیل وزارت بازرگانی بالا گرفته و طبق آخرین برآوردها، ۱۲۰ نماینده مجلس مخالفت خود را با لایحه دولت برای احیای این وزارتخانه اعلام کرده‌اند. برخی نمایندگان معتقدند احیای این وزارتخانه به معنای تشکیل وزارت واردات و ضربه‌زننده به تولید داخل و در تعارض با قوانین بالادستی کشور است.
 • راه نجات تولید از کدام مسیرها امکان‌پذیر است؟

  دنیای اقتصاد: رئیس خانه صنعت تهران با بیان اینکه چرا قیمت محصولات پتروشیمی مدام در حال تغییر است، گفت: واحدهای تولیدی هنوز در بلاتکلیفی قرار دارند؛ اما به هر میزان ساخت داخل محصولات بالا باشد، توان فعالیت در بازار بیشتر خواهد شد و همین راه نجات تولید است.
 • رشد ۸/ ۴ درصدی پیک مصرف برق

  دنیای اقتصاد: سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه پیک مصرف امسال حدود ۸/ ۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، گفت: به‌منظور کاهش مصرف بخش کشاورزی و صنعت و اعمال طرح‌های تشویقی حدود ۲۸ هزار تفاهم‌نامه با فعالان این دو بخش به امضا رسیده است.
 • ۲۵۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم گروه صنعتی بارز

  گروه بنگاه‌ها: در مجمع عمومی عادی سالانه گروه صنعتی بارز، سود نقدی به ازای هر سهم مبلغ ۲۵۰ ریال و سود خالص به ازای هر سهم ۲۷۷ ریال تصویب شد.

بیشتر