آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۲۰

 • صادرات ۱۲۱ میلیون دلاری بخش معدن در فروردین‌ماه

  ایرنا: براساس آمار گمرک ایران، بخش معدن در فروردین ماه با صادرات یک میلیون و ۸۹۲ هزار تن کالا به ارزش ۱۲۱ میلیون دلار در مقایسه با ماه مشابه پارسال به ترتیب از نظر وزن و ارزش ۲۱ و ۴۳ درصد رشد را ثبت کرد. جداول آماری تجارت خارجی گویای آن است که صادرات کالا در فروردین ۹۸ با احتساب میعانات گازی به میزان هشت میلیون و ۵۲۷ هزار تن و به ارزش ۲ میلیارد و ۵۴۷ میلیون دلار انجام شد که نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ از لحاظ وزن ۶/ ۷ درصد رشد نشان می‌دهد؛ اما از نظر ارزش ۳/ ۱۸ درصد کاهش یافت. بررسی عملکرد صادرات بخش معدن در فروردین ۹۷ حاکی است، یک میلیون و ۵۶۲ هزار تن کالا به ارزش ۵/ ۸۴ میلیون دلار به بازارهای هدف راه یافته است.
 • نقش رونق تولید در اشتغال‌زایی

  دنیای اقتصاد: رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی همواره به‌عنوان یکی از درخواست‌های تولیدکنندگان داخلی و دغدغه‌های دولت مطرح بوده است گفت: دولت موظف است موانع تولید داخلی را برطرف کرده و زمینه افزایش تولید و رونق کمی و کیفی آن را در کشور فراهم کند. تلاش برای تحقق شعار سال ۱۳۹۸ مبنی بر رونق تولید وظیفه همه مسوولان و مردم است، زیرا این موضوع اشتغال‌زایی و بهبود وضعیت معیشتی مردم را به دنبال دارد.
 • حجم بارندگی تمامی استان‌های کشور سه رقمی شد

  پاون: بارندگی‌های مناسب سال آبی جاری موجب شده کشور ما یکی از پربارش‌ترین بازه‌های زمانی نیم قرن اخیر خود را تجربه کند و میزان نزولات جوی تمامی استان‌های کشور از مرز ۱۰۰ میلی‌متر بگذرد. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به حدود ۳۳۰ میلی‌متر رسیده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۰۴ درصد و نسبت به میانگین ۵۰ ساله حدود ۴۳ درصد افزایش یافته است.
 • برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی تهران

  گروه بنگاه‌ها: صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه صنعت کاشی، سرامیک کشور و جهان از نهم تا دوازدهم تیرماه در تهران(CERAFAIR-۲۰۱۹) گردهم خواهند آمد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر