آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۹۴

 • دو مشوق برای چرخه تولید

  دنیای اقتصاد: «افزایش مدت زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی» و «اولویت ویژه ثبت ‌سفارش و تامین ارز سال جاری به مواد اولیه و واسطه‌ای» دو تصمیم جدید در راستای رفع برخی از موانع تولید محسوب می‌شود تا به این طریق شاهد بازگشت رونق به بنگاه‌های تولیدی در سال جاری باشیم. دستورالعمل سال ۹۸ بر مبنای رونق تولید موجب شد تا وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت به‌عنوان متولی این بخش برخی از تدابیر برای تحقق شعار سال جاری را پیش‌بینی کند.
 • راهکار نفوذ به بازارهای جهانی در تحریم

  خبرگزاری فارس: سرپرست سازمان توسعه با تاکید بر تشکیل ستاد جنگ اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها گفت: برای توسعه صادرات به ارتشی بزرگ و قدرتمند از صادرکنندگان برای نفوذ به بازارهای جهانی نیازمندیم. محمدرضا مودودی در پاسخ به این سوال که برای توسعه تجارت خارجی کشور چه باید کرد، گفت: مهم‌ترین نکته در حوزه تجارت خارجی این است که راهبرد ما در این حوزه فارغ از اینکه در شرایط تحریم یا غیر تحریم باشیم، چه باید باشد و نکته مورد اهمیت دیگر در حوزه تجارت خارجی این است که آیا با توجه به ظرفیت‌های طبیعی، اقلیمی و بالقوه می‌توان سبد صادرات را تنوع بخشید و گسترش داد.
 • چالش‌های دو برند کره‌ای برای فعالیت در ایران

  دنیای اقتصاد:‌ سامسونگ و ال‌جی در ایران می‌مانند؟ گمانه‌زنی درباره تداوم همکاری یا خروج سامسونگ و ال‌جی از ایران خبری است که این روزها از سوی منابع مختلف نقل می‌شود. برخی از منابع با اشاره به عدم تامین مواد اولیه مورد نیاز این بخش از خروج این دو برند از ایران خبر می‌دهند؛‌ اما برخی دیگر با رد خبرهای اعلام شده از تداوم همکاری این دو برند در کشور خبر می‌دهند. براساس آخرین خبر از مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی این دو برند از ایران نمی‌روند و هم اکنون قطعات و مواد اولیه یخچال، فریزر و ماشین لباسشویی این شرکت‌ها بارگیری شده است.
 • آخرین وضعیت ذخایر سدهای تهران

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران درباره میزان ذخایر سدهای تهران، گزارشی ارائه داد. به گزارش «ایسنا» بختیاری با حضور در شورای شهر تهران گفت: خوشبختانه مقدار بارندگی و حجم بارش‌ها به‌‌گونه‌ای بود که امیدواریم تابستان ۹۸ در حوزه آب به‌خوبی سپری شود. وی با بیان اینکه وضعیت سدهای تهران، ۸۶۶ میلیون مترمربع است و این در حالی است که سال گذشته در این مدت ۶۴۱ میلیون متر مربع بود، گفت: به غیر از سد لار، به نظر می‌رسد با ذخیره برف‌ها مابقی سدها به تراز برسد.
 • راهبرد اصلی تدوین سیاست‌های صنعتی

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه راهبرد اصلی ما در تدوین سیاست‌ها، باید حمایت از تولید به همراه صادرات و فروش باشد، گفت: وظیفه داریم رونق تولید را در اولویت امور قرار دهیم.
 • برنامه توسعه صنعت نساجی و پوشاک در سال ۹۸

  شاتا: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های واحدهای تولیدی نساجی و پوشاک و شرایط اقتصادی کشور، این صنعت آمادگی یک جهش خوب را دارد.

بیشتر