آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۷۹

 • تکرار منطق مبهم برای تفکیک

  دنیای اقتصاد: پرونده تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در سال جاری مجدد باز شد تا با شروع سال جدید شاهد برگشت دستور به کار این موضوع در مجلس باشیم. لایحه تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت سه بار به مجلس رفت و هربار با مخالفت نمایندگان رو‌به‌رو شد؛ با این حال همچنان موضوع تفکیک وزارتخانه‌‌ها به پایان نرسید و از سوی دولت پیگیری شد.
 • سردرگمی شرکای تجاری آمریکا

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که هنوز نگاه جهان به سرنوشت جنگ تجاری آمریکا با چین است، روز دوشنبه نماینده تجاری آمریکا اعلام کرد در تلافی یارانه‌هایی که اتحادیه اروپا به هواپیمای تولیدی خود، ایرباس، می‌پردازد، فهرستی از طیف گسترده‌ای از کالاهای اروپایی تهیه کرده است که تعرفه آنها را افزایش خواهد داد. این فهرست کالاهایی همچون هواپیماهای تجاری غول‌پیکر تا محصولات لبنی و مشروبات الکلی تولید اروپا را شامل می‌شود.
 • اختلاف اروپای مهاجم و چین مقاوم

  دنیای اقتصاد: درحالی‌که قرار است روز سه شنبه لی که‌کیانگ، نخست‌وزیر چین و مقامات اروپایی در بروکسل و در چارچوب نشست سالانه چین-اتحادیه‌اروپا به دیدار یکدیگر بروند، به‌نظر می‌رسد شعله‌های جنگ‌تجاری میان پکن و واشنگتن این بار به ایستگاه بروکسل و پکن رسیده است.
 • پنج برنامه وزارت صمت در سال ۹۸

  شاتا: پنج برنامه اصلی وزارت صنعت،‌معدن و تجارت در دومین جلسه ستاد تنظیم بازار از سوی رضا رحمانی تشریح شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست با بیان اینکه برای تامین کالاهای اساسی مشکلی نداریم، گفت: اقلام موردنیاز ماه مبارک رمضان باید از همین الان بررسی و تامین شود.
 • وعده شفاف‌سازی در آمار صنعتی

  شاتا: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت وعده داد که شفاف‌سازی در همه بخش‌های وزارتخانه دنبال می‌کنیم. به گفته سعید زرندی، در گذشته، سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و محققان برای به‌دست آوردن اطلاعات حوزه صنعت ومعدن دچار مشکلات زیادی بودند و بعضا رانت‌ها و مفاسدی در این‌خصوص پیش می‌آمد.
 • وضعیت واحدهای تولیدی در پساسیل

  معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از بازگشت ۳۲۱ واحد صنعتی به چرخه تولید در استان‌های گلستان و چهارمحال بختیاری خبر داد. فرشاد مقیمی در ستاد پشتیبانی از مناطق سیل‌زده وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: ۱۰۹ واحد صنعتی مستقر در فاز ۱ و ۲ شهرک صنعتی آق قلا که به دلیل سیل، امکان فعالیت نداشتند، مجدد به چرخه تولید بازگشته و حدود هزار و ۲۰۰ واحد صنفی نیز که دچار مشکل شده بودند، با رفع بخشی از خسارات فعالیت خود را از سر گرفتند.
 • جذب سرمایه هشت هزار میلیارد تومانی در بخش معدن

  ایرنا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: تحریم سد راه توسعه بخش معدن نیست و امروز با وجود فشار خارجی، علاوه بر منابع داخلی ایمیدرو سعی در استفاده حداکثری از توان و سرمایه‌های سرگردان داخل را داریم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر