آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۵۹

 • راه مطلوب مقابله با فساد

  دنیای اقتصاد: کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران پس از انتشار پیش‌نویس لایحه «مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف عمومی» در اواسط دی‌ماه امسال از سوی معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری، در گزارشی به نقد و بررسی این لایحه پرداخته است. نتایج ارزیابی‌ این کمیسیون تخصصی نشان می‌دهد در مدیریت تعارض منافع، باید بیش از آنکه تنبیه کردن متخلف ملاک تعیین ضمانت اجرا باشد، «بازدارندگی و حفظ منافع عمومی» به‌عنوان غایت و هدف اولیه سیاست‌گذار در نظر گرفته شود.
 • بازی ترامپ برای توافق تجاری

  دنیای اقتصاد: مقامات آمریکایی در حال تهیه نسخه نهایی توافق تجاری‌ای هستند که قرار است در هفته‌های آتی به امضای روسای‌جمهوری دو غول اقتصادی دنیا برسد. به گفته مقامات مطلع که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، نهایی‌سازی توافق تجاری در حالی است که اختلافات در واشنگتن بر سر تشدید فشارها بر چین برای گرفتن امتیازات بیشتر ادامه دارد.
 • تامین ۷۰ درصد نیاز پوشاک از داخل

  ایسنا: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت:۷۰ درصد نیاز بازار پوشاک را تولیدکنندگان داخلی تامین می‌کنند. ابوالقاسم شیرازی افزود: در سال‌های گذشته سهم داخل از تولید پوشاک ۳۰ درصد و واردات، ۷۰ درصد بود اما امسال با حمایت دولت، رسانه‌ها و مردم نسبت به تولید داخلی، ۷۰ درصد و واردات، ۳۰ درصد است.
 • مشکلات بنگاه‌های تولید از زبان وزیر صنعت

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح مشکلات پیش روی فعالیت واحدهای صنعتی از بازگشت ۱۴۰۰ واحد صنعتی راکد کشور به چرخه تولید و پیگیری اشتغال‌زایی برای ۲۷۰ هزار نفر در حوزه صنعت برای سال جاری خبر داد.
 • سهم پاییز و زمستان از بارش‌ها

  تسنیم: از مجموع ۹/ ۱۸۵ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۵۷ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۱/ ۹۲ میلی‌متر سهم پاییز و ۸/ ۹۳ میلی‌متر سهم ۶۷ روز ابتدایی زمستان است. بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر تا ۷ اسفند سال آبی ۹۸ــ۹۷ (۱۵۷ روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر ۹/ ۱۸۵ میلی‌متر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۸/ ۱۴۶ میلی‌متر) ۲۷ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۴/ ۸۴ میلی‌متر) ۱۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین از مجموع ۹/ ۱۸۵ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۵۷ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۱/ ۹۲ میلی‌متر سهم پاییز و ۸/ ۹۳ میلی‌متر سهم ۶۷ روز ابتدایی زمستان است.
 • آخرین آمار از ظرفیت اسمی تولید برق

  تسنیم: ظرفیت اسمی تولید برق کشور با بهره‌برداری از واحدهای جدید سیکل ترکیبی، تجدیدپذیر و تولید پراکنده به ۸۰ هزار و ۲۶۷ مگاوات رسید. با بهره‌برداری از واحدهای جدید تولید برق در روزهای اخیر، ظرفیت اسمی تولید برق کشور به ۸۰ هزار و ۲۶۷ مگاوات رسید. در روزهای اخیر واحد نخست نیروگاه سیگل ترکیبی کاشان با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات به شبکه سراسری برق کشور سنکرون شده، همچنین در دو هفته اخیر شاهد به ‌بهره‌برداری رسیدن ۱۰ مگاوات ظرفیت جدید در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر و ۲۸ مگاوات ظرفیت جدید در بخش نیروگاه‌های تولید پراکنده بودیم. با بهره برداری از این واحدها، مجموع ظرفیت جدید بهره‌برداری‌شده تولید برق کشور در سال ۹۷ به یک هزار و ۴۳۵ مگاوات رسید که با بهره‌برداری از این ظرفیت، هم‌اکنون ظرفیت اسمی تولید برق کشور ۸۰ هزار و ۲۶۷ مگاوات است.
 • دلایل افزایش قیمت سیگار

  ایسنا: رئیس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی مهم‌ترین علت افزایش قیمت سیگار را عدم تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی برای تامین مواد اولیه و کاهش تولید این محصول عنوان کرد. چند روز گذشته اخباری در رابطه با افزایش قیمت سیگار مطرح شده بود که بررسی‌ها نشان از آن دارد که قیمت انواع سیگار، توتون و تنباکو در بازار افزایش یافته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر