آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۴۴

 • ۵۰ فرصت جذب سرمایه

  دنیای‌اقتصاد: ۵۰ فرصت جذب سرمایه خارجی معرفی شد. داده‌های آماری منتشر‌شده ازسوی وزارت صمت نشان می‌دهد که حجم کل سرمایه موردنیاز برای اجرای این طرح‌ها بالغ‌بر ۸۳۷ میلیون دلار است. جانمایی طرح‌های مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی نشان می‌دهد که بالاترین تمرکز طرح‌ها مربوط به استان تهران است. استان خراسان رضوی نیز در رده دوم قرار گرفته است. در عین حال، برآوردها حاکی از این است که بالاترین رقم پیش‌بینی جذب سرمایه، به تولید خودروی سواری، تولید آلومینیوم، لنت ترمز و لنت کلاچ خودرو اختصاص دارد.
 • روایت وزیر نیرو از توسعه صنعت برق

  دنیای اقتصاد: وزیر نیرو عنوان کرد: براساس آمار سازمان ملل همچنان در دنیا از هر ۱۰ نفر، یک نفر دسترسی به برق ندارد ولی در کشور ما میزان دسترسی به برق از مرز ۵/ ۹۹ درصد گذشته است که از این حیث کشور ما قابل رقابت با کشورهای توسعه‌یافته دنیا است.
 • لزوم استفاده از تولیدات شرکت هپکو در پروژه‌های عمرانی

  گروه بنگاه‌ها: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هپکو از جمله صنایع تاثیر گذار کشور است گفت: باید با سیاست‌گذاری مناسب، خرید تجهیزات و ماشین آلات برای اجرای پروژه‌های عمرانی از این شرکت انجام شود. علی لاریجانی در سفر به استان مرکزی در حاشیه بازدید از شرکت هپکو با بیان اینکه این شرکت در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد، گفت: مدیران این شرکت در تلاش هستند تا مسائل و دغدغه‌های کارگران حل شود.
 • توسعه فروشگاه‌های شهروند در سایر شهرهای کشور

  گروه بنگاه‌ها: فروشگاه‌های شهروند در سایر شهرهای بزرگ کشور نیز توسعه می‌یابند و در این زمینه مکاتباتی با شهرهای شیراز و اردبیل شده است.
 • عرضه منظم شکر، برنج و روغن به بازار

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: دولت برای کاهش تلاطم‌های بازار، عرضه کالاهای اساسی را به شکل منظم ادامه می‌دهد. یزدان سیف افزود: از مهر ماه امسال ماهانه ۱۰ هزار تن شکر در بازار توزیع شده که در ماه‌های پایانی امسال به ۲۰ هزار تن رسیده است.
 • سایه تنش نظامی بر مذاکرات تجاری پکن و واشنگتن

  دنیای اقتصاد: دولت چین روز دوشنبه از ادامه مذاکرات تجاری با آمریکا بر سر خاتمه دادن به جنگ تجاری خبر داد اما در عین حال نیز خشم خود را نسبت به فعالیت ناوهای جنگی آمریکایی در دریای جنوبی چین ابراز کرد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد»، به نقل از رویترز، بنابر گفته مقامات چینی، فعالیت‌های نظامی مذکور می‌تواند موجب سایه افکندن بر چشم‌انداز مذاکرات تجاری با واشنگتن شود.
 • راه‌اندازی ۳/ ۱میلیارد دلار پروژه جدید معدنی تا پایان سال

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲/ ۱ میلیارد دلار طرح وارد مدار تولید شده که حاصل آن ایجاد ۳هزار شغل بوده است و پیش بینی می‌شود تا پایان سال نیز ۳/ ۱ میلیارد دلار پروژه جدید راه‌اندازی شود که نتیجه آن اشتغال زایی برای ۳هزار نفر است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر