آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۹۷

 • اشتهای صنعتی برای وام ارزان

  دنیای اقتصاد: جزئیات تامین مالی بنگاه‌های کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰درصد در نیمه اول امسال نشان از ایجاد صف برای دریافت وام ارزان دارد. داده‌های منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که در نیمه اول سال جاری هزار و ۵۱۲ ثبت نام برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام صورت گرفته است. ‌
 • تفویض اختیار وزارت صمت به استان‌ها آغاز شد

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی روسای سازمان صنعت،‌معدن و تجارت استان‌های کشور اعلام کرد: ثبت سفارش‌ها به روسای سازمان‌های صنعت، ‌معدن و تجارت استانی تفویض اختیار شده و هر واحد تولیدی باید به استان مربوط مراجعه کند و تنها اعداد واقعی مورد نیاز واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه باید تایید شوند.
 • بار سنگین مسوولیت

  حسین حقگو
  صنعت کشور حال و روز خوشی ندارد و بهبود حال آن نیازمند طبیبانی حاذق است. طبیبانی که هم صنعت را بشناسند و هم اقتصاد و سیاست را. جمع آمدن این همه، در فرد و افرادی، البته امری است بس دشوار.
 • چهار انتصاب جدید در وزارت صمت

  دنیای‌اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در احکامی جداگانه «مشاور وزیر و دستیار ویژه»، «رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی»، «نماینده وزیر در اتاق اصناف» و «ناظر ارشد ماده ۹ قانون خدمات کشوری» را منصوب کرد. به گزارش «شاتا»، رضا رحمانی براساس این احکام آقایان احمد ابراهیمی را به‌عنوان مشاور وزیر و دستیار ویژه، سیامک سید مرندی را به‌عنوان رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور و ابراهیم درستی را به‌عنوان نماینده وزیر در اتاق اصناف و عضو هیات‌رئیسه منصوب کرد. همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی اکبر صادقی را نیز به‌عنوان ناظر ارشد اجرای ماده ۹ دستورالعمل مواد ۹۱ و ۹۲ قانون خدمات مدیریت کشوری در این وزارتخانه منصوب کرد.
 • ممنوعیت واردات کالاهای غیراستاندارد

  دنیای‌اقتصاد: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه کالاهای غیراستاندارد، اجازه ورود به کشور را ندارند، گفت: تحریم ما را از نظارت بر اجرای استانداردها، منصرف نمی‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر