آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۹۰

 • سبک‌سازی سبد بنگاه‌های مشکل‌دار

  دنیای اقتصاد: کاهش تعداد بنگاه‌های مشکل‌دار و احیای مجدد واحدهای صنعتی نقشه‌ای است که متولیان صنعت کشور تا پایان امسال برای واحدهای تولیدی نیمه‌فعال ترسیم کرده‌اند. نتایج فصل به فصل پایش ملی محیط کار نشان می‌دهد شاخص محیط‌ کسب‌وکار همچنان در مسیر تنزل گام برمی‌دارد؛ به‌گونه‌ای که مطابق ارزیابی فعالان اقتصادی وضعیت بنگاه‌ها در تابستان امسال نسبت به بهار در شرایط نامساعدتری قرار گرفته است و افت و رکود فعالیت صنعتگران و تولیدکنندگان را تحت تاثیر قرار داده است.
 • مچ‌اندازی تولید داخلی پوشاک با قاچاق

  دنیای اقتصاد: به‌رغم گذشت حدود ۵ ماه از آخرین مهلت عرضه پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا، تداوم روند عرضه پوشاک خارجی فاقد شناسنامه از سوی برخی از برندهای خارجی، انتقاد تند تولیدکنندگان پوشاک داخلی را به همراه داشت؛ به‌طوری که تولیدکنندگان پوشاک برای رساندن صدای خود به مسوولان دولتی به انتشار بیانیه‌ای برای برخورد با شرایط کنونی که از آن به عنوان قاچاق پوشاک یاد می‌کنند، اقدام کنند، در بیانیه تولیدکنندگان پوشاک خطاب به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آمده است، برخورد با قاچاق پوشاک به حاشیه رفته است.
 • دو برابر شدن ورودی آب به سدها

  خبرگزاری صداو‌سیما: ورودی آب سد‌ها از ابتدای سال آبی جاری تا نیمه آذر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲ برابر رشد داشته است. سرپرست گروه بهره‌برداری از سدهای کشور شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب کشور با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال آبی جاری تا نیمه آذر، ورودی آب سد‌ها حدود ۵/ ۶ میلیارد مترمکعب است که این رقم درمدت مشابه سال گذشته حدود ۳ میلیارد مترمکعب بوده است.
 • متوسط عمق اکتشاف معدنی کمتر از پنج متر

  ایرنا: معاون اکتشافات معدنی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اشاره به اینکه متوسط حفاری عمیق در جهان ۱۰۰ متر است، عنوان کرد: آمار اعلام شده در حالی است که در ایران هنوز در لایه‌های سطحی اکتشاف قرار داریم که به کمتر از پنج متر می‌رسد.
 • کسری ۸ هزارمگاواتی در پیک مصرف برق سال آینده

  خبرگزاری صدا و سیما: معاون برنامه‌ریزی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی از کسری ۸ هزار مگاواتی تولید برق در زمان پیک مصرف سال آینده خبرداد. حمید رضا عظیمی با اشاره به اینکه میزان برق مصرفی در زمان پیک سال گذشته ۵۷ هزار مگاوات بوده است، افزود: طبق پیش بینی انجام شده این میزان مصرف در پیک مصرف سال آینده به ۶۱ هزارمگاوات خواهد رسید که در این زمان با ۸ هزارمگاوات کسری تولید برق مواجه خواهیم بود.
 • آغاز تولید در «هپکو» اراک

  گروه بنگاه‌ها: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه امروز شاهد آغاز به‌کار خطوط تولید در شرکت هپکو هستیم و به‌طور رسمی این مجموعه به چرخه تولید بازگشته و کارگران و مدیران آن با انگیزه در حال کار هستند.
 • جزئیات برخورد با پرمصرف‌های برق

  دنیای اقتصاد: آخرین جزئیات برخورد با پرمصرف های برق از ابتدای خرداد ۹۸ از سوی معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی توانیر تشریح شد. براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سال آینده هزینه قبض پرمصرف‌ها ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت.

بیشتر